Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

  e

 FOTO: Štít je v plném proudu, hraje se každý druhý večer

 PRACHATICE - 8. března 2017 - 9:00 - Festival amatérského divadla ŠTÍT začal úvodním večerem v pondělí 6. března. Diváky v zaplněném hledišti prachatického městského divadla přivítali členové Šumavského ochotnického spolku. Pozdravil je i starosta města Martin Malý. Program festivalu najdete jako poslední z fotografií i na jiném místě na Hlavní straně našeho internetového deníku.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Po zahájení následovalo první představení festivalu - Rozmarné léto Ladislava Vančury v podání laureáta Štítu, divadelního souboru Rádobydivadlo Klapý. Ze zahájení a prvního představení jsou i naše fotografie.

   Letošní Štít má na programu šest představení včetně jednoho nesoutěžního. Festival je rozložen do dvou týdnů, hraje se ob den či spíše ob večer, vždy od 19:00. Slavnostní vyhlášení vítězů a závěrečné představení jsou naplánovány na pátek 17. března.

   Zatímco vloni organizátoři Štítu vyzkoušeli řadu novinek, například že o vítězném souboru rozhodnou svým hlasováním pouze diváci, letos půjde o kombinaci diváckého rozhodování spolu s odbornou porotou. V té zasedají Jaromír Hruška, Hana Patrasová a Miroslav Fuchs.

   Starosta Prachatic Martin Malý ocenil práci organizátorů divadelního festivalu i celého kulturního života v Prachaticích. Poděkoval také sponzorům festivalu.

   Týden uzavře v neděli 12. března jednodenní festival amatérského divadla Štítek, kterému je letos dvacet let. Na Kolotoči pohádek se od 10:00 do 17:00 svezou děti při čtyřech vystoupeních. Odpoledne bude v divadle na programu i tvořivá dílna ve spolupráci s Domem dětí a mládeže.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...