Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: O volarském masopustu šel průvod řádným špacírem

 VOLARY - 28. února 2017 - 15:15 - Přesně ve 13:00 zabušil v sobotu 25. února na vrata volarské radnice Rychtář masopustního průvodu, aby převzal nad městem vládu pro sebe a svou skupinu: "Buchy, buch, buch! Ááá, kdopak nám to otevřel? Jé, paní starostka!" Ta se ale nedala!

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   "Já umravnit vás musím, pane Rychtáři! Já o vás vím a ani na vteřinu jsem dnes neváhala otevříti vám," odpovídá starostka Martina Pospíšilová.

   Po vlídném přijetí zažádal Rychtář o právo na masopustní noc nad městem bdít. "Budeme kontrolovat klid ve městě, dodržování vyhlášek obecních i psích, a taky nad průjezdem obcí,"  - to hned ukázal policajt, který pokuty vybíral od neukázněných řidičů.

   Průvod požehnání starostky dostal a rychtář právo, a aby se jim dobře šlo. Začalo se pramenitou Volarskou zlatou. Nelibě vše nesl snad jen Luciper, který musel dle nařízení EU vidle otupit, a tak toho dne nikoho dolů na jízdu ďábelskou nevzal.

   A šlo to náramně! Nejdřív kolečko před úřadem a potom průvod městem. Šel a šel dlouho, neboť přes Šumavskou, Staré město až k hotelu Chata to byl pořádný špacír. Do kroku v průvodu a do tance večer pěkně hráli Šumavští Šumaři pana Smolíka.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...