Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Ples Města Prachatic XIX., se swingovou hudbou i duší

 PRACHATICE - 24. ledna 2017 - 10:37 - Devatenáctému Plesu Města Prachatic patřil v pátek 20. ledna velký sál prachatického Národního domu. Ples byl tentokrát zasvěcen swingu. Zahájil ho starosta Prachatic Martin Malý, který přivítal tradičního hosta, senátora Tomáše Jirsu.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Za skvělou vlastnoruční výzdobu sálu poděkoval starosta jejím tvůrcům - týmu v čele s vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Jiřinou Dolejškovou. Díky adresoval i sponzorům za jejich finanční a věcnou podporu. PRACHATICKOnews.cz bylo mediálním partnerem plesu.

 

   Dárkem na přivítanou se stala tentokrát přírodní francouzská toaletní mýdla nejrůznějších vůní včetně šeříků, růží a levandulí a s obrázky od Eiffelovy věže po krajinu v Provence. Připravena byla rovněž pestrá tombola. Neutuchající pozornosti se od počátku plesu na balkoně po zásluze těšil bohatý raut s dobrotami pro mlsné jazýčky.

   Večerem provázela kapela Swing Band z Tábora. V nejsilnějším obsazení až dvacetičlenný bigband hraje hudbu z různých oblastí a není to jen swing a jazz. Kapela to ukázala brzy po zahájení plesu, kdy mezi dvě swingové skladby dokázala vsunout polku Proč ta sova tolik houkala...

   "Po úspěšném loňském ročníku, kdy jsme jako téma plesu zvolili 80. léta a muzikál, jsme se rozhodli u tématického zaměření plesu zůstat. Pro tento ročník jsme zvolili swing, který v českých zemích zažil největší rozmach v letech čtyřicátých. Takže v podání táborského Swing Bandu zněly jak dobové skladby autorů zvučných jmen - Jaroslava Ježka, Jiřího Suchého či George Gershwina - tak i populární big-beat skupin ABBA, The Beatles nebo The Beach Boys," řekla nám Renata Jandová z odboru kultury. 

   Hostem večera byla zpěvačka, skladatelka, herečka a v neposlední řadě závodnice rallye Olga Lounová. Zpěvačka, která byla vloni v létě ozdobou tradičních prachatických Slavností solné Zlaté stezky, zazpívala řadu svých hitů. Při některých se doprovázela na kytaru, a nakonec "zaměstnala" i celý orchestr Swing Bandu a jeho zpěvačky. Ke spolupráci při písničkách přizvala přímo na parketu i odvážné a pobavené plesové hosty. Na závěr svého vystoupení dostala Olga Lounová kytici od starosty Martina Malého.

   K působivému swingovému duchu večera neodmyslitelně přispěla a hosty svými výkony zcela zaujala pražská swingová taneční škola Swing Busters. V duchu svého poslání šířit oblíbený tanec ve veřejnosti, připravila tato jedenáct let působící skupina po svém druhém vytleskaném vystoupení krátkou školu swingu pro plesové hosty. Byl o ni velký zájem a opět potlesk nebral konce. Ostatně - zatleskat můžeme po zásluze celému 19. Plesu Města Prachatic!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...