Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Maturantky 4. A SPgŠ už plesaly, ale rok bude náročný

 PRACHATICE - 6. ledna 2017 - 15:46 - Do nového roku 2017, plného očekávání, vykročily i studentky Střední pedagogické školy z Prachatic - třídy 4. A, obor Předškolní a mimoškolní pedagogika. Jistě si při tom vzpomněly na svůj krásný maturitní ples v prosinci ve vyzdobeném velkém sále prachatického Hotelu Park. My jsme měli to štěstí, že jsme s fotoaparátem tehdy byli přímo u toho...

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Těchto maturantek je 28, samá děvčata, nemají mezi sebou žádného spolužáka. "Určitě byla pro nás všechny nejvíc emotivní ta chvíle, kdy jsme písní, kterou jsme si sami složily, poděkovaly naší milované třídní profesorce Veronice Holkové, paní vychovatelce Janě Šimkové, řediteli školy Antonínu Krejsovi a našim rodičům. Zároveň když zavzpomínali na celé ty čtyři roky," řekla nám studentka Lenka Vodičková, kterou jsme poprosili o souhlas s fotografováním.

   Podle jejích slov třídu letos čeká měsíční praxe v místě bydliště, samozřejmě maturita, přijímací zkoušky na vysoké školy, rozhodnutí co budou dál dělat. "Zahrňte do článku, že jsme - ač je to k nevíře - dobrá parta :-)," poprosila nás Lenka Vodičková. Přesně tak činíme.

   Maturity jim začnou 11. dubna didaktickým testem z českého jazyka a skončí v květnu ústními zkouškami. Maturitní předměty jsou český jazyk, matematika nebo anglický jazyk, psychologie nebo pedagogika, hudební výchova nebo tělesná výchova nebo dramatická výchova = praktická zkouška, a pak jeden libovolný předmět - biologie, občanská výchova, dějepis, tělesná, hudební, dramatická výchova a podobně. No řekněte - nebude to ještě pěkná zabíračka?! Držíme palce!

   Maturitní ples třídy byl pro studentky samozřejmě premiérový. Ale svůj  podobný, i když trochu jiný význam, měl osobně i pro manažera Hotelu Park Ivo Blažka. "Jsem velice rád, že po dlouhých letech mohl sál Hotelu Park uvítat první maturitní ples, který pořádala Střední pedagogická škola. Na tomto plese jsem si ověřil, že naše nově postavená kotelna je schopna sál vytopit na teplotu, kdy dámám v plesových šatech není chladno, a to bylo venku -8°C! Celkově jsem zjistil, co zajištění takového plesu obnáší, a kde máme ještě rezervy pro vylepšení," řekl nám Ivo Blažek.

   Z Jeho slov vyplynulo, že maturantům vyšli v hotelu maximálně vstříc co se týkalo času, který potřebovali na přípravu stolů a originální výzdobu sálu. V podstatě celý týden maturanti přicházeli do sálu a dělali si přípravu svého významného plesu, který mají pouze jednou za život.

   "Musím říct, že spolupráce s nimi byla ukázková a z naší strany jsme se snažili všem reálným požadavkům vyhovět v co nejkratším čase, aby bylo vše včas připraveno," doplnil manažer Blažek. Zbývá dodat, že o předtančení se postarala Atletika Vimperk, hrála kapela De facto a bezpečnost a pořádek zajistila profesionální bezpečnostní agentura, která svoji práci naprosto přesvědčivě zvládla. "Na place" se pohybovali nejméně tři k tomu určení kameramani a stejný počet fotografů...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2017, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...