Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Betlémské světlo od skautů až domů, muzicírování u Vachtů

 PRACHATICE - 25. prosince 2016 - 10:24 - Dopoledne o Štědrém dnu bylo v Prachaticích svátečně rušné. Patřilo především skautům, kteří roznášeli lidem Betlémské světlo z kostela sv. Jakuba na různá místa ve městě.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

    Na Náměstí Přátelství ho na přání donesli chlapci a děvčata z oddílů Světlušky, Ještěrky, Veverky, Hlemýždi a Hejtmani rodinám až domů. 

   Tradiční jazzová "slezina" se uskutečnila spolu s rozdáváním betlémského světla ve Zvolenské ulici před Tabáčnictvím u Vachtů. Tady zněl příjemný štědrovečerní prachatický jazz, lidé se potkávali, přáli si krásné Vánoce a dobrý nový rok. Také se tančilo, připíjelo, ochutnávaly se speciální dobroty.

   Potkali jsme tu například Jarušku Vlčkovou, emeritní ředitelku prachatického KISu, která tráví dost času v zahraničí, ale na Vánoce je doma. Zdraví a štěstí jsme si přáli s Vencou Vachtou, když na chodníku se v tanci vlnily vnučky jeho bráchy Honzy Vachty s maminkou Endžílou. Milé bylo i setkání s Václavem Pancerem starším, který se - v dobré náladě - nechal i vyfotit. Tak ještě jednou: Hezké Vánoce a šťastný nový rok!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...