Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Vánoční koncert ZUŠ ve Volarech se skandovaným potleskem

 VOLARY - 17. prosince 2016 - 7:40 - Stromeček, vánoční hvězda a tři rozsvícené svíčky řekly jasně, že nadešel čas Vánoc a s nimi přišel i Vánoční koncert ZUŠ Volary. Ve čtvrtek 15. prosince ho zahájily pěvecké sbory Poupata a Poupátka se zpěvačkou Annou Kubernovou melodií When Christmas Comes To Our Town od Hollie Steela. 

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

    Po úvodní písni Petra Kaczková, která tu tradičně vánoční koncert moderuje, pozdravila zaplněný kinosál a přivítala hosty. Připomněla vánoční čas a třetí adventní týden a seznámila s programem, v němž volarští nejmenší umělci ke třetí svíčce na adventním věnci přidali šestnáct hudbou podbarvených korálků na vánoční stromeček.   Po úvodní melodii následovalo hudební vystoupení saxofonového tria, v němž malé saxofonistky ukázaly, co umí, a Mendelssohn-Bartholdy od nich pohladil a krásně naladil k dalším vystoupením. A potom již přišly vánoční tóny moderní, lidové, a samozřejmě mnoho koled a písní s tématem Vánoc, jmelí, pastušků a nechyběla ani cesta k Betlému.

   Od Poupátek, přes Poupata, sólové zpěváky, trumpety, flétny a saxofony k bubenickému seskupení Tamborileros, aby finále patřilo V Bandu. Bylo to nádherné vyvrcholení celého podvečera, který nechal plout čas, na chvíli ukončil předvánoční shon i pečení.

   Žáci volarské Základní umělecké školy za tento nádherný a ojedinělý koncert dostali pod stromeček dlouho trvající, skandovaný aplaus. Bravo a díky vám nejmenší umělci! A ten potlesk patřil jak umělcům, tak i pedagogickému sboru ZUŠ Volary a všem, kteří krásný čtvrteční koncert připravili...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...