Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Již jedenácté Vánoční trhy ve volarské Základní škole

 VOLARY - 14. prosince 2016 - 10:26 - Tradičně v době třetího adventního týdne praská budova Základní školy Volary ve švech, neboť žáci pořádají Vánoční trhy. Nejde jen tak o nějaké trhy, vždyť zisk z nich jde na dobrou věc. A tou je především podpora chlapce Petera Odhiambo Kipasi z Kisumu-Mbita v Keni. 

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Tato podpora je součástí dlouhodobého projektu Adopce na dálku. Není bez zajímavosti, že druhým, koho volarská škola podporuje, je vzácný pták Jeřáb popelavý, žijící v ZOO Ohrada u Hluboké nad Vltavou.   Zájemců o koupi některého z velmi pěkných výrobků na Vánočních trzích bylo mnoho. Jak většina pedagogických pracovníků i dětí společně konstatovala, rok od roku chodí lidí víc.

   Zájem byl hlavně o vánoční cukroví, adventní věnce, svícny, obrázky a mnohé jiné dekorace, které děti vyráběly s rodiči, nebo v hodinách dovedných rukou. Výrobky byly krásné a nezůstalo jen u slovního obdivu -  mnohé končily u kupujících v košíku nebo tašce. Mezi nakupujícími nechyběl ani ředitel školy Petr Horálek, či pedagog ve výslužbě Lumír Vozábal. Na svůj vánoční stůl koupila zajímavou adventní dekoraci starostka města Martina Pospíšilová.

   Na trzích nesměli chybět kameloti se školním časopisem Volaráček. Parlamentáři zase prodávali zajímavé náramky z mořského světa. U prodejců pomáhali paní učitelky i páni učitelé. Byla to moc pěkná symbióza, která vytvořila útratou i výdělkem krásnou věc.

   A kdo byl nakupováním unaven, mohl navštívit místnost s občerstvením, kde byl hitem vánoční školní punč, vynikající zákusky, chlebíčky a doslova na dračku šla pizza. Žáci osmé B, mající stánek pod schody, potom zajímavými hesly lákali na nákup zboží, které prý bylo nejlepší, neboť  "...trávili jsme při jeho výrobě doma celou noc a jeden den."

   Letošní vánoční trh se ve volarské základní škole se vydařil a všichni byli spokojeni.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...