Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Rodačka Kateřina Nash je čestnou občankou Prachatic

 PRACHATICE - 13. prosince 2016 - 12:37 - V Radničním sále historické Staré radnice v Prachaticích převzala v pondělí 12. prosince z rukou starosty města Martina Malého čestné občanství Prachatic vynikající česká lyžařka, bikerka a cyklokrosařka, pětinásobná olympionička Kateřina Nash rozená Hanušová. Nejvyšší městské ocenění jí na návrh zastupitele Miroslava Lorence jednomyslně v září schválilo prachatické zastupitelstvo.   

 Text: Zdeněk a Tomáš Přibylovi, foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Nejvyšší ocenění za dlouhodobou propagaci Prachatic, které městské zastupitelstvo může udělit, převzala Kateřina Nash v Radničním sále, kterým mnohokrát v dějinách města prošla slavná historie. Čestnou občanskou Prachatic se stala jako první žena v polistopadové historii města a také první sportovkyně. Právem ji plný sál ocenil dlouhotrvajícími ovacemi v stoje.

   Součástí vysokého uznání je plaketa čestného občanství, diplom a symbolický klíč od městských bran. Tyto insignie doplnila ještě krásná kytice květů, kterou Kateřině předal k jejím nedávným narozeninám starosta Prachatic Martin Malý, a nezbytný přípitek městským bílým vínem Via aurea.  

   "Teď to bylo pro mě možná těžší než ty nejtěžší závody," řekla po slavnostním převzetí čestného občanství Prachatic viditelně dojatá, ale šťastná a usmívající se Kateřina Nash. Pro mimořádnou chvíli oblékla slavnostní "dres" v tmavomodré barvě, se širokými bílými lemy, doplněný originálními náušnicemi a šperkem, bez přilby.

   Prvními gratulanty byli její rovněž dojatí rodiče, maminka Helena a otec Míla Hanušovi. Gratuloval i první trenér sester Kateřiny a Lucie Hanušových Jiří Čejka, také organizátor sportovního života Jaroslav Dárek Černý, sportovec, trenér a zastupitel Miroslav Lorenc a řada dalších osobností veřejného a sportovního života ve městě a Katčiných přátel a kamarádů.

   Zvlášť se mezi gratulanty vyjímali členové širší rodiny - příbuzní Kateřiny Nash. Oblékli si totiž stylová trička s nápisy Fandím Katce Nash! a s jejím sportovním portrétem. V těchto dresech jezdí podpořit Kateřinu na závody, jako bylo třeba Mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře nebo Mistrovství světa horských kol v Novém Městě na Moravě.  

   Kateřina Nash se narodila jako Kateřina Hanušová v Prachaticích v prosinci 1977. Na jejích sportovních začátcích ji vedl trenér Jiří Čejka, studovala na sportovním gymnáziu ve Vimperku, pokračovala v Dukle Liberec a později se přestěhovala do USA, kde v Kalifornii žije. České občanství jí zůstalo. V Prachaticích se nejen narodila, ale vyrůstala tu, i se zde vdávala a do svého rodného města se z Ameriky pravidelně vrací za rodiči a přáteli.

   Ke gratulacím k vysokému ocenění - čestnému občanství města - se připojuje i naše redakce PRACHATICKOnews.cz: Gratulujeme, Katko, jsme na tebe pyšní!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...