Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Chlumanský večerní předvánoční trh hrozil ušlapáním

 CHLUMANY - 11. prosince 2016 - 8:37 - "To jsem ještě neviděl, aby se do Chumen vypravilo tolik lidí," zhodnotil rekordní tlačenici na pátečním Chlumanském podvečerním předvánočním trhu zkušený obchodník Josef Voldřich s použitím starobylého názvu obce. To nebyla jen hlava na hlavě, ale i noha na noze, chvílemi i přímo tělo na tělo. Na prostranství mezi stánky se dalo pohybovat jen v pomalém rytmu krok-sun-krok.  

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Nabídka na stáncích byla tradiční, zhusta i vánoční, od adventních věnců, košíčků a svíček ze zahradnictví ve Stříteži po čaj z pravého ruského samovaru, tentokrát ze Strunkovic nad Blanicí. Na odbyt šlo i prachatické pivo, které zaujalo slovutného fotografa - sporťáka Hanzíka Škrle a jeho ženu Jarušku ze Strakonic.

   V obležení byl stánek legendárního řeznictví U Poláků z Prachatic. Voněla i horká medovina a punč. K vánočnímu zboží patřila i knižní nabídka spisovatele, pohádkáře a knihkupce Ondřeje Fibicha. 

   Řezbář František Kučera tentokrát nevyřezával jako jindy, ale přátelům nabízel skleničku. Nemrzlo, nesněžilo, ale přišla vhod. Ostatně - hodit se ještě budou i teplé ponožky, které vlastnoručně plete a prodává stálá účastnice chlumanských trhů.

   Živý oheň v koši plápolal a hned vedle byl velký zájem o koledy v podání početného uskupení hudebníků a zpěváků, či spíše zpěvaček, které si říká příhodně Vánočník. Pozorně mu naslouchal i jeden z šéfů STS Prachatice Bohumil Čáslavský se svou ženou Mirkou a vnučkou. A jestli jste tam náhodou nebyli, můžete tam s námi nakouknout...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...