Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Radnice plná hraček pokračuje skoro do Štědrého dne

 PRACHATICE - 8. prosince 2016 - 16:38 - Zdravé město Prachatice se svými četnými spolupracovníky uspořádalo v sobotu 3. prosince netradičně po obědě vernisáž výstavy interaktivních hraček šetrných k dětem i přírodě. Stalo se tak v Zimní zahradě Nové radnice na prachatickém Velkém náměstí.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vernisáž výstavy, které bychom mohli také říkat Radnice plná hraček, provázel zajímavý program pro děti i jejich dospělý doprovod. Výstava v Zimní zahradě pokračuje v pracovní době Městského úřadu skoro až do Štědrého dne, tedy přesně do 23. prosince. A těší se na vás!

   Jedním z hesel na pěkné pozvánce bylo Pohrajme si spolu, v tom vánočním shonu. "Je to příležitost setkat se s lidmi se zdravotním postižením, jejich světem i světem her u příležitosti Mezinárodního dne zdravotně postižených v Prachaticích," řekla Hanka Rabenhauptová z kanceláře starosty a zkušená organizátorka výchovně vzdělávacích a volnočasových aktivit, a dodala. "Zároveň naplňujeme i několik dalších myšlenek, například dobrovolnictví, protože výstavou prodlouženou do Vánoc budou návštěvníky provázet dobrovolníci."

  Než se malí i velcí vypravili do velké herny v Zimní zahradě, užili si pěkné okamžiky i v sousední zasedací místnosti. Sem přinesly děti třeba své oblíbené hračky, jako dárek ostatním. Například Slávek  Vodička donesl kufřík s neuvěřitelně bohatou sbírkou indiánských postaviček. Na kytaru zahrála, zazpívala a na chvíli se i na čerta proměnila Slávka Tomešová.

   Všem s vervou také zatančila Lenka Jaggerová a všichni si nakreslili, co by tak asi chtěli od Ježíška, čímž vznikla zajímavá výstava obrázků. Dospělí nakonec vyplnili zajímavý text a všichni si odnesli domů pěkné dárky. Určitě se sem ještě do Vánoc několikrát vrátí. Klidně se k nim přidejte. Hrací výstavu najdete v prvním patře prachatické Nové radnice.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...