Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO:  Hvězdná a k sežrání byla kapela TURBO v Hotelu Park

 PRACHATICE - 5. prosince 2016 - 20:48 - "Narodil jsem se tady, v Prachaticích. Jestli chcete, ukážu vám občanku!" - Na mikrofon z pódia velkého sálu Hotelu Park potvrdil své prachatické kořeny a dosavadní dohady fanoušků frontman rockové kapely TURBO Miroslav Chrástka při pátečním koncertu 2. prosince večer. Sklidil za to, stejně jako celá kapela, potlesk a rachot. A během večera ještě mnohokrát.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Stage patřila nejprve hostům koncertu, skupině G Rock z Vimperka. Kapela si letos připomíná deset let od chvíle, co se tihle muzikanti dali dohromady. Výročí oslavili v říjnu ve vimperském KD Cihelna se svými hosty z Narttu nebo De Bill Heads.

   Teď je ale čekalo velké pódium a poměrně obrovský sál. Pustili se do práce v kulisách a výzdobě TURBA s rozvahou, postupně se víc a víc rozjížděli a na konci už byli hodně dobří. Kdyby kapela G Rock začala s takovou vervou, s jakou koncert končila, jistě by se jinak spokojení  posluchači zvedli od svých půllitrových kelímků od stolů a šli by křepčit před kapelu. Ale milí "domácí" muzikanti, neztrácejte glanc - budou před vámi taky křepčit a natahovat ruce. Máte na to, ale ukažte to! A vždycky radši hned!

   Zšeřelé pódium i sál, svítí jen kontrolky zvukařů a samozřejmě nouzáky. Při úvodních tónech elektrických kytar, linoucích se v první chvíli z namodralé tmy, proříznuté náhle ohňostrojem jisker, se sál "veteše"  rychle zachumelil desítkami postaviček. Rázem jich bylo všude plno. A křepčiii a mávali od první chvíle. Právem jim mohl Miloslav Chrástka poděkovat za to, že přišli a slíbit jim pěkný večer.

   Ohňostroje na pódiu i gejzíry mlhy, "bloudící" světlomety vykrajující tu logo TURBA, tu posluchače v sále, a poctiví muzikanti TURBA, opravdické hvězdy české rockové muziky, a přitom bez zjevných "hvězdných" manýrů. A že by měli být na co "nafrnění" - bronzoví Slavíci s řádkou zlatých desek ozdobenou i platinovou, předskokani v druhé polovině letošního září v pražské Lucerně jako speciální host legendární britské glamrockové kapely Slade. Miroslav Chrástka - Jiří Lang - Petr Šťastný - Martin Laul. Zpívali jsme s vámi a užili jsme si vás dokonale. Díky moc!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...