Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Je čas čertů, ale i hodného Mikuláše a vlídného Anděla

 VOLARY - 5. prosince 2016 - 11:10 - Volarské čertoviny se uskutečnily v sobotu 3. prosince ve společenském domě radnice. Luciper se zde uvelebil do pekelného křesla a jeho čertovská rodina se snažila, aby sobotní odpoledne dobře usmažila.  

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Vítání se ujala dvojice nejmladších - Leofáš a Mulisák, který od každého dárek v podobě bonbónku pro pekelníky převzal. Luciperova manželka Muribuna, děti a ostatní členové volarského pekla připravili pekelně dobrou jízdu.

   Na to, aby bylo vše podle pravidel, dohlížel Anděl - Milča, protože víme, že čerti mají své pazourky všude. Čertící vymýšleli a taky pomáhali při lumpárničkách, a tak tu někomu najednou chyběla čepice, rukavička, nebo dokonce figurka do hry. Anděl měl oči všude, a tak vždy všechno usměrnil. Hry, tanec, zábava a taky čtení prohřešků z knihy hříchů...

   To se Luciper potil, než to všechno přečetl a dal dohromady. "Jak se jmenuješ, malý hříšníku?" neslo se z jeho úst, a pak se mu dostalo jmen - já jsem Anička, Rozárka, Pepík, Honzík a mnoho dalších jmen se četlo. "No, no, ty neuklízíš po sobě hračky, ty zase máš nepořádek v pokojíčku a ty zase jen a jen tablet, nebo počítač. Je třeba to všechno zlepšit, co?"  Ano pane Lucipere, já už budu uklízet, poslouchat taťku a mamku a do pekla už nemusím, že jo. "Ne, ne, ale tebe Jeníku, ty velký hříšníku, si beru sebou..." - a jak slíbil, tak udělal.

   Jenže Jeník sliboval a sliboval, až pána pekel a ohně uprosil. No a pak  se stalo, že večer přišel i hodný Mikuláš, který děti obdaroval, pekelníci museli ubrat a začít poslouchat a moudrý Anděl pověděl závěrečnou pohádku. Na jejím konci byl zvonec, který vydařeným sobotním čertovinám ve Volarech udělal konec...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...