Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Začátek volarského adventu provázely trhy a vánoční strom

 VOLARY - 30. listopadu 2016 - 9:20 - O první adventní sobotě se ve Volarech tradičně koná vánoční trh. Opravdu tu vládl 26. listopadu už vánoční duch -  s dobrým punčem, koledami a hlavně trhem pod střechou radnice. První adventní neděle 27. listopadu pak byla i ve Volarech ve znamení rozsvícení vánočního stromu. Byl pod ním dáreček, krásný a hudební.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   O první adventní sobotě ve Volarech před radnicí rozlévali dobrý punč páni radní, prodávala se Volarská zlatá a kniha městě a jeho obyvatelích Volary a Volarští. K dobré už skoro vánoční náladě přispělo Zámecké trio, které hrálo krásné koledy.Na náměstí bylo možno koupit zajímavé zboží, pro děti hračky a naučné hry, maminkám třeba legíny a tatínkům čepice.

   Hlavní děj trhů se odehrával pod střechou společenského sálu radnice. Zde se daly koupit zajímavé doplňky na stromeček, ozdoby, špičky, svícny či adventní věnce. Děti z DDM prodávaly figurky Mikuláše, čerta a anděla a spolu s příchozími vytvářely řetěz na stromeček a psaly přání. Skauti prodávali výrobky, které vytvořili, perníčky a cukrovinky. Každý si tak jistě našel to své. V knihovně, u nádherného adventního věnce, byla k mání dětská i další literatura.

   Zapálení prvé svíce a rozsvícení vánočního stromu ve Volarech se o první neděli adventní tradičně uskutečnilo na náměstí. Zhostily se ho po úvodní fanfáře trubačů ZUŠ Volary starostka města Martina Pospíšilová společně s místostarostou Ladislavem Toušem a duchovním Karlem Falářem.

   V úvodním slovu starostka Martina Pospíšilová popřála všem krásný adventní čas a poděkovala žákům ZUŠ za připravený program. Po zapálení adventní svíce pronesl modlitbu a požehnání kněz volarské farnosti Karel Falář. Ten poté vysvětlil smysl vánočního stromu, který stojí v parčíku pod hotelem Bobík.

   Po vysvěcení se strom rozsvítil a děti se hned běžely podívat, zda pod ním nějaký ten dáreček už není. Pod stromem sice ještě nebyl, ale dárkem byl jistě velmi pěkný koncert žáků Základní umělecké školy. Vánoční koledy, melodie i písně si mnozí s radostí zazpívali. Náměstí provoněné svátečním punčem a čajem se rozsvítilo do pěkné vánoční zlaté barvy.

První neděle adventní, Volary:

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...