Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Prachatice zapálily první svíčku na adventním věnci

 PRACHATICE - 28. listopadu 2016 - 18:18 - První neděle adventní 27. listopadu byla na prachatickém Velkém náměstí především ve znamení zapálení prvé svíce na adventním věnci. Slavnost provázela adventní promluva starosty Prachatic Martina Malého, hudba v podání žesťového souboru ZUŠ Prachatice, promluva a požehnání adventního věnce otcem Vojtěchem od sv. Jakuba, rozsvícení vánoční jedle a dárky radnice pro děti v podobě voskových andílků.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   K chuti přišly lidem i vánočky pečené ve vitějovické peci a horký punč. Vše zarámovala působivá nová vánoční výzdoba, které vévodily ozdoby v rozích náměstí a především velký svítící anděl, který duje do trub nebeských. V kostele sv. Jakuba pokračoval adventní večer koncertem flétnového kvarteta Quartet Flauto Traverso.

   Druhá neděle adventní 4. prosince, bude ještě více ve znamená hudby. Vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková pozvala na příští nedělní podvečer také na adventní koncert uskupení špičkových hudebníků Zuzana Lapčíková Band v kostele sv. Jakuba v Prachaticích.    

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...