Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vimperské náměstí zvonilo, zpívalo, hrálo a také létalo

 VIMPERK - 28. listopadu 2016 - 00:00 -  První adventní neděli ve městě pod Boubínem předcházely v sobotu 26. listopadu adventní trhy. K večeru prošel městem Zvonkový průvod na náměstí. Tam se zpívalo, povídalo, létalo, znovu zvonilo, rozsvítil se krásný přírodní vánoční strom a děti psaly Ježíškovi.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Zvonkový průvod prošel městem od Základní školy T.G.M. vánočními ozdobami zkrášlenou ulicí 1. máje na zaplněné náměstí. Po slavnostních fanfárách předvedly své pěvecké dovednosti děti z Mateřské školy Klostermannova za doprovodu svých paní učitelek.

   Poté přišlo na řadu vyhodnocení nejhezčích ozdobených vánočních stromků, které letos vroubily kašnu na náměstí, a hned také odměnění tvůrců této parády. Následovaly adventní přímluvy představitelů města Vimperka - starostky Jaroslavy Martanové a místostarosty Jiřího Caise. Slovo dostali i hosté ze sousedního Bavorska. Ze Spolku vimperských rodáků, jenž významně přispěl do sbírky Zvon pro Vimperk, to byl jeho předseda  Wilfried Stadlbauer. Ten s dojetím v hlase poděkoval za možnost zúčastnit se zahájení adventu v rodném městě.

   Další fanfára a po ní kužel světla ozářil městskou zvonici. Světelnou stopou pak slétl nad náměstí ke kašně anděl. Ptal se, zda jsou tu děti, a ty se mu nadšeně ozvaly. Pak se zeptal znovu, tentokrát na hodné děti, a ozvalo se jich ještě víc…

   Anděl spustil paní starostce na šňůrce kouzelný zvonek a všichni společně zvoněním rozsvítili přírodní vánoční strom. V infocentru pak děti nadchla Ježíškova poštovna. Na své pohlednice s přáníčky dostávaly také razítko vimperské Ježíškovy poštovny. Pro hodné dospělé tu osazenstvo "íčka" vykouzlilo třeba i vynikající koláčky nebo dobrotami plněný závin z kuchyně paní starostky...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...