Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Otevřené dveře připravila ZŠ Zlatá stezka k  50. výročí

 PRACHATICE - 23. listopadu 2016 - 8:30 - Symbolicky a doslova otevřela po celý den v pátek 18. listopadu své dveře všem zájemcům Základní škola Zlatá stezka 240. Stalo se tak v rámci pokračujících oslav padesátin její pavilonové části.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Den otevřených dveří si tu užili jak pamětníci a bývalí žáci nebo žákyně "nové Sovy", ale třeba i i rodiče současných školáků. Byla to totiž skvělá příležitost podívat se, jak dnes vypadá padesát let stará, ale duchem moderní škola. 

   Příjemný "uvítací výbor" ve vestibulu školy nejen vítal, a ukazoval alba s fotografiemi, ale nabídl i kalendář z úžasných obrázků, které vytvořili školáci. A ne jen tak ledajaký. Je totiž oboustranný a od září 2016 do konce roku 2017. Takže vás na stěně bude těšit hodně dlouho.

   Hned v přízemí se nabízela upravená výstava, kterou se Zlatá stezka prezentovala nedávno v Zimní zahradě prachatické Nové radnice. Nechybí na ní ani fotografie zahájení výstavby pavilonové Sovy nebo skupinovky učitelského sboru z různých let.

   Poté dostal každý návštěvník dva průvodce, našem případě to byli šikovní čtvrťáci Lucie a Petr. A šlo se na prohlídku pavilonů, které jsou takříkajíc v chodu pro školní účely. A ta opravdu stála zato. Ale co vám bude pracně vyprávět - pojďte se tam s námi podívat.

   A možná potkáme i někdejší první žákyně nové pavilonové školy, které tu chodily do 9. třídy. Nejen Milada Stieblerová a Jitka Křížová, jak se tehdy jmenovaly, by mohly vyprávět. A dívat se, co je nového. Budou se usmívat, když se jich zeptáte, kde měly před padesáti lety počítačovou učebnu nebo jak se jim pracovalo s interaktivní tabulí. Ale dozvíte se také, že škola měla díky dobrým kantorům i tehdy něco do sebe a do života je taky dobře vypravila...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...