Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Zabijačku ve znojemské prodejně provázelo sluníčko

 PRACHATICE - 22. listopadu 2016 - 13:33 - Už sedmou zabijačku v řadě připravila prachatická prodejna Zelenina Znojmo v České ulici na pátek 18. listopadu. I když je tato tradici v našich představách spojena s mrazem a sněhem, tentokrát to bylo jinak - zabijačku provázelo až do pozdního odpoledne příjemné podzimní počasí se sluníčkem. Ale viditelně to nikomu moc nevadilo. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   I tak se kouřilo z velkého kotle s černou polévkou "prdelačkou" s kroupami, horkého grogu, svařáku i kávy. A pivo v pohárcích bylo taky jako křen, který s hořčicí doprovázel porce ovaru. Hlavně se ale prodávalo a kupovalo - jitrničky, jelítka, škvarky drobné, škvarky velké. klobásy, uzené maso, speciální kabanos i sádlo, tlačenka a černá polévka "přes ulici". O dobrou pohodu se starali hned dva harmonikáři. 

   "Opět k nám přišla po roce řada známých tváří, ale také spousta nových lidí. Máme z nich radost. Když vidíme, že dobře nakoupili, jsou spokojení, pochutnali si a dobře se baví, je to odměna i pro nás za tu dřinu, kterou musíme zvládnou při přípravě zabijačky," shodli se hlavní organizátoři ze Zeleniny Znojmo v České ulici v Prachaticích Vlastík a Jana. Určitě jsou dobří obchodníci, ale dělat lidem radost je jejich koníček, to prostě poznáte...

   "Na víkend přijedou mladí z Prahy a Brna. Pro ty musíme mít francouzské brambory, které milují, ale letos jim dám k nim jako dezert také zabijačku ze Znojma," řekla mi starší sousedka z vedlejšího vchodu v našem paneláku, která se vracela domů s taškami v každé ruce jednu.  

   Je to lahoda - poznamenal náš rodinný šéfkuchař, který vaří v jednou  bavorském horském hotelu. O čem mluvil? Nu - nejdřív o kroupových jelítkách ze zabijačky ve Znojmě, ale pak rozšířil svou mazácko - profesionální pochvalu na všechny vzorky, které se objevily také u nás doma v kuchyni.

   Tak dobrou chuť a můžeme se těšit na příště. Vlastně ani nemusíme čekat dlouho. Celou řadu dobrot - a nejen zabijačkových - totiž můžeme nakoupit v prodejně Zelenina Znojmo v Prachaticích i během roku...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...