Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Vánočním stromem pro Prachatice je krásná jedle bělokorá

 PRACHATICE - 21. listopadu 2016 - 18:53 - No, to se ptáš brzy - řekl mi dnes, v pondělí 21. listopadu, čtvrt hodiny před osmou ráno, s lehkým úsměvem ředitel Městských lesů Prachatice František Štěrba. Pak se ale ukázalo, že redakční odhad nebyl tak špatný, pondělek byl skutečně dnem D pro prachatický vánoční strom. Který to bude - do toho mohlo ještě promluvit počasí. 

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Tomáš Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Když to nebude klouzat, mohl by strom být z Černé hory, ale jestli bude pro techniku kluzko, vezme ho naše parta na jiném plánovaném místě," sdělil nám ředitel František Štěrba než odešel na valnou hromadu.

   A jak to dopadlo? "Náš letošní vánoční strom pro Prachatice je jedle bělokorá z Černé hory. Neuvěřitelně pěkné počasí totiž dovolilo vypravit se pro ni s těžkou technikou," řekla vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková a dodala: "Je krásná, pravidelně rostlá a máme z ní velkou radost. Poděkování patří všem, kteří se na tom podíleli, našim lesákům, dopravci a hlavně firmě Vykov Prachatice, která nám zapůjčila výkonný autojeřáb i s obsluhou."

   Dodejme jen, že lesáci měli do zálohy vyhlédnutý jeden "obyčejný" smrk u tankovky. Ten si však na svou šanci bude muset ještě počkat...

   Půvdně dobře dvanáctimetrová jedle po usazení nejdřív stála na Velkém náměstí v centru prachatické Městské památkové rezervace jak ji pámbu a les stvořili, oděná jen do hladkého tmavozeleného jehličí, se svítícím bělavým pasem. Ale dlouho tak nezůstane, brzy se ještě víc vyparádí. "Vezme si svítící hvězdu, rampouchy s efektem padajícího sněhu a dva druhy světel. Určitě jí to bude moc slušet," řekla nám Jiřina Dolejšková.

   Zdobení vánočního stromu je věc veřejná, takže se na to můžete, až půjdete okolo, sami podívat. Určitě si ale nenechte ujít premiéru vánoční prachatické jedličky - tu zažije koncem tohoto týdne 27. listopadu o první adventní neděli. O programu adventu píšeme na jiném místě našeho internetového deníku. A také vám brzy něco povíme o letošních novinkách vánoční výzdoby Prachatic.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...