Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Burza středních škol, učilišť a firem užitečná i veselá

 PRACHATICE - 4. listopadu 2016 - 12:02 - Chcete vědět, co vám škola nabídne? Kam na střední školu nebo do učiliště? Přemýšlíte, jaké si zvolit povolání? Odpovědi na tyto a další otázky nabízela ve středu 2. listopadu Burza středních škol, učilišť a firem, která zaplnila velký sál i oba balkony společenského centra Národní dům v Prachaticích. A nebyla tam nouze ani o humor nebo třeba něco dobrého k napití. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Přeji vám šťastné vykročení do života směrem, který si tu dnes na burze možná zvolíte," takto oslovila vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková žáky a žákyně  osmých a devátých tříd, kteří zaplnili velký sál "Nároďáku", když si vystáli frontu před vchodem a prošli kolem ukázkově trénujících judistů z vodňanské Střední školy veřejnoprávní. Chvilku předtím bursu zahájila Kateřina Třísková, ředitelka pořádající Oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Prachaticích.

   Školy, učiliště a firmy se dobře připravily. Děti - pardon, ale ještě pořád jsou - nemusely předstírat zájem, protože ho měly. A dávaly jej najevo. Ptaly se, dělaly si sbírku prospektů, které jistě proberou doma. Potkat jste tu mohli trubačku a trubače z písecké lesnické školy, mladého kominíka, dívky s proudící čokoládou na ochutnání a dokonce i školní minipivovar Střední školy ekologické a potravinářské z Veselí nad Lužnicí, který tu průběžně pořádal ochutnávku vlastnoručně uvařeného rezavého moku - samozřejmě nealko.

   Nelze ani všechny nabídky vyjmenovat. Připomeňme alespoň, že jako první se na pódiu Národního domu představila populární vimperská Nerudovka s prachatických pracovištěm, tedy Střední a Základní škola Vimperk. Ani tam nechyběla ukázka míchaných nápojů. Spolu se studentkami Střední zdravotnické školy v Písku jsme nahlédli i do útrob modelu člověka...

   S Jiřinou Dolejškovou a Kateřinou Třískovou jsme vyzkoušeli unikátní tréninkový šicí stroj, vybavený tuhou místo jehly, s třemi disciplínami - sleduj čáru - šij vedle čáry a přišij kapsu. Všude jsme našli něco zajímavého, což platilo i pro expozice středních škol ze sousední Volyně, Strakonic či Vodňan a mnoha dalších míst jihočeského regionu. Věřím, že budoucí studenti byli stejně úspěšní.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...