Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dny otevřených dveří v STS Prachatice s novinkami

 PRACHATICE - 28. října 2016 - 9:07 - Společnost STS Prachatice opět pozvala širokou veřejnost k návštěvě svého areálu v Těšovicích. Dny otevřených dveří v tomto moderním strojírenském podniku přilákaly v pátek 21. a v sobotu 22. října množství návštěvníků.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   V pátek tu měli dopoledne převahu žáci osmých a devátých tříd ze Základní školy Zlatá stezka 240 v Prachaticích. "Naše Oblastní hospodářská komora v Prachaticích domluvila jejich návštěvu s velice vstřícným vedením STS Prachatice v rámci přípravy žáků na budoucí povolání," řekla nám Kateřina Třísková, ředitelka Oblastní kanceláře JHK Prachatice.

   V STS rádi v současné době uvítají nové spolupracovníky, kteří mají zájem a chuť do práce. A že tito školáci jsou ještě moc mladí? Nevadí, alespoň budou o STS vědět a lépe se zorientují v možnostech studovat technické obory.

   Dalším spokojeným aktivním účastníkem Dnů otevřených dveří v STS Prachatice byla Vyšší odborná škola, Střední průmyslová škol a Střední odborná škola řemesel a služeb Strakonice. Tu zde přístupnou formou zaujatým žákům prezentovali zástupce ředitele Miloslav Oberfalzer a jeho kolegyně, vedoucí učitelka odborného výcviku oborů služeb Naděžda Šindelářová.

   Dveře se školákům otevíraly ve většině klíčových oddělení STS Prachatice. V doprovodu vedoucích pracovníků firmy si osmáci a deváťáci prohlédli část výzkumného a vývojového centra firmy, konstrukční oddělení, zaujalo je zpracování oceli na CNC stroji, řezání plechu laserem, přesné sváření pomocí robotů a další činnosti, až po důmyslnou kontrolu kvality součástek výrobků a ukázky uplatnění výrobků STS Prachatice ve světě. Pozornosti se těšila i v dílnách STS rekonstruovaná auta profesionálních i dobrovolných hasičů.

   Novinkou letošních Dnů otevřených dveří v STS Prachatice byl bazar nadbytečných zásob. Za nízké ceny si tu mohli zájemci pořídit například jak celé stroje, které vznikaly jako prototypy, tak nejrůznější profily železa, lana, spojovací materiál i barvy v širokém spektru odstínů. Zájem o nadbytečné zásoby, které už v STS nevyužijí, ale mohou ještě velmi dobře posloužit domácím řemeslníkům i živnostníkům, byl v pátek i v sobotu. A někteří, jako třeba pan Vodruška z Osek, který si právě dovezl domů použitý traktor z Bavorska, přicházeli s nápady, jaké součástky by mohla STS ještě v tomto užitečném bazaru nabídnout.

   Mezi návštěvníky Dnů otevřených dveří v STS Prachatice byly i významné osobnosti. Vítaným hostem tu byl i vedoucí Ústavu konstruování a částí strojů Fakulty strojní Českého vysokého učení technického v Praze profesor Vojtěch Dynybyl se kterým STS Prachatice dlouhodobě spolupracuje. Zavítal sem i starosta Prachatic Martin Malý a zástupce ČSOB Ing. Josef Fidler.

   Široká nabídka strojů pro zemědělství, lesnictví i komunální sféru s výkladem zkušených obchodníků, jako každým rokem, doplňovala přehled, čím se STS Prachatice zabývá.

   Někteří zájemci využili příležitosti vyhlédnutý stroj či traktor si na místě vyzkoušet či v areálu projet při zkušební jízdě. A v sobotu jsme tu viděli i spokojené rodiny s malými dětmi. Zkušení hostitelé na všechny pamatovali i nabídkou občerstvení a drobnými suvenýry.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...