Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Cocotti a Škwoři hustě zapařili v hlubokém kotli Veteše

 PRACHATICE - 24. října 2016 - 17:26 - Bez obav, následující řádky nebudou o prvních formách života připutovavšího z vesmíru na Zemi, ale o pátečním koncertu v prachatickém hotelu Park. Naplněnému sálu se tu představila kapela Škwor na svém turné Hledání identity tour 2016.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Hned po první písni Škworů vydechl potleskem, voláním, dupáním a hvízdáním viditelně dojatý frontman kapely Petr Hrdlička: "Děkujeme. Co na to říct? Tady bude dneska pěknej kotel!" A byl.

   Rozjeli ho a postupně připravili členové kapely, která byla hostem Škworů v čase vyhrazeném předkapele, a sice skupiny Cocotte Minute. Do varu dostali návštěvníky jednou z první písní začínající slovy Udělej bordel! Kapela spolu hraje už čtrnáct let a patří k české špičce crossoverové muziky.

   Na pódiu v prachatické Veteši (lépe - Hotelu Park, šéfmanažer Ivoš Blažek totiž dostává křeče, když slyší Veteš) předvedli Minutoví Cocotti všechno co umí - počínaje a konče nejen charakteristickým syrovým saundem. 

   Jejich charizmatickým hlasem obdařený zpěvák Zeller se jako málokdo u nás pouští do často opomíjených písňových témat, ale zaujalo i jeho pohybové nadání. Tak třeba zpíval uprostřed hluboké tůně vysokého hlediště koncertního sálu nebo z ocelové konstrukce tři metry nad pódiem...

   Se Škwory muzika ještě zrychlila a hustě rozduněla sál. Tahle kapela má  ještě starší historii než Cocotte Minutte a ušla poměrně velký kus cesty od původní kombinace trash metalu a punku a názvu Skwar v roce 1998 až k dnešnímu posunu k hard rocku. Mnozí si je budou také pamatovat z jejich spolupráce s kapelami Arakain a Harlej, která přispěla k další popularizaci Škworů. 

   Koncert se vydařil ke spokojenosti obou kapel a hlavně nadšených diváků.   

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...