Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Úspěšná benefiční módní přehlídka pomohla Martinovi

 PRACHATICE - 18. října 2016 - 14:48 - Pod názvem Pro Martina na molo se v sobotu 15. října uskutečnila ve velkém sále Národního domu benefiční módní přehlídka svatebních a společenských šatů. Společně ji uspořádalo sedm mladých žen nejen z módní branže. Výtěžek benefice 103 000 korun poslouží zdravotně postiženému Martinovi Interholcovi z Prachatic k zakoupení speciálního léčebného stroje, který mu pomůže znovu chodit.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vstupenka na večer stála 250 korun. Zájemci, kteří chtěli pomoci postiženému Martinovi, přispívali rovněž po telefonu. O občerstvení na stolech se postarali sponzoři. Na benefiční módní přehlídku jsme zvali i v našem internetovém deníku PRACHATICKOnews.cz. Dnes z ní přinášíme fotoreportáž.

    Páteří večera, kterým hosty provázela moderátorka Iva Chládková, bylo několik dílů hosty velmi pozorně sledované a častým potleskem odměňované módní přehlídky. V doprovodném programu se zaplněnému sálu Národního domu představil DJ Pady s reprodukovanou hudbou a živě stále oblíbenější prachatická skupina Saxuality, která hraje alternativ-rock.

   Dvěma vstupy s netradiční, ale působivou "přímočarou" choreografií, si na předváděcím molu řekla o velký potlesk velmi úspěšná taneční skupina Crabdance. Závěr patřil zpěvačce a kytaristce Martině Pivoňkové, která přednesla několik písní ze svého cédéčka, z toho jednu od amerického písničkáře Boba Dylana, čerstvé oceněného Nobelovou cenou.   

   Po vypsání dárkového šeku přišel ještě jeden tisícikorunový příspěvek. Vybraná částka převyšuje potřebných sto tisíc korun. Každá z organizátorek večera pak na pódiu obdržela z rukou Martinova otce bílou růži. Poté následovalo slosování vstupenek.

   Životní příběh dnes pětatřicetiletého Martina Interholce opravdu vezme každého za srdce. Vyučený kuchař z Prachatic prošel těžkou zkouškou před 16 roky. Život mu tehdy zachránila operace srdce.

   Dvanáct let poté mu jeho operované srdce pomohlo přežít další obrovský zdravotní problém. Poté, co se probral z kómatu, zjistil, že zůstal ochrnutý na pravou polovinu těla. Ani pak se nevzdal a podařilo se mu rozhýbat alespoň pravou ruku. V současné době je Martin kvůli ochrnutí od pasu dolů upoután na invalidní vozík. Navzdory tomu si předsevzal, že bude znovu chodit.

   I podle lékařů se mu to s vysokou pravděpodobností, díky jeho pevné vůli a pravidelnému tréninku, může podařit. Naději na úspěch by posílil speciální léčebný stroj motomed. Je určený pro denní aktivní pohybový trénink nejen v rehabilitačních zařízeních, ale především v domácích podmínkách. Díky němu by Martin jednoho dne znovu udělal své první krůčky.

   Bohužel, motomed pojišťovna nehradí. Proto se organizátorky večera rozhodly pomoci Martinovi jeho sen splnit benefiční módní přehlídkou Pro Martina na molo. Podařilo se. Získaná částka je dostačující. Držíme palce, Martine!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...