Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Světový Den venkovských žen se slavil o víkendu v Konopišti

 KONOPIŠTĚ - 18. října 2016 - 9:13 - A slavili ho vtipnými soutěžemi muži pro ženy, samozřejmě v ženské režii, přímo ve sváteční den. Světový den venkovských žen totiž připadl právě na meteorologicky příjemnou sobotu 15. října odpoledne.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Tak se tam pojďte s námi podívat. Právě si ženy v pracovním pořizují společnou fotku u traktoru, mezi diváky pobíhá hodný, rezavý pejsek, speciální soutěže s venkovskou tématikou jsou připraveny...

První soutěží byla slalomová a překážková jízda na čas s kolečkem plným hnoje. Nejzrádnějším místem na okruhu byla přehupovací lávka. Nikdo kolečko nezvrhnul, ale "materiál" chvílemi lítal vzduchem při ostrém náklonu stroje. Každou jízdu mužů, chlapů i chlapců provázelo povzbuzování a odměňoval velký potlesk. A nakonec i pochvalné úsměvy ředitelky závodu, časoměřičky, zapisovatelky a ostatních bafuňářek. 

   Hod vidlemi do dálky musela mužům samozřejmě nejprve předvést žena, ale pak už jim to na louce za rybníčkem, naproti místu, kde se v létě uskutečnila soutěž o nejlepšího konopišťského sekáče, šlo skoro samo. Stopky v mobilu sportovních komisařek vystřídalo pásmo a někdy ho bylo třeba při měření hodu pořádně natáhnout. 

   Další disciplínu, pití piva na čas, už hostila útulná a výmluvnými obrázky vymalovaná hospůdka. Šenkýřka točila jako o závod, čárky psala přímo hráběmi, fotoaparáty digitálně cvakaly. Mok ve sklenicích prý byl hodně studený, stěžovali si ti pomalejší borci. Ti nejrychlejší se ale s půllitrem piva moc nepárali a rychle se vraceli ke stolům se spoustou připravených dobrot. Nechyběly mezi nimi klobásky, skvělá vaječná roláda, ale ani řada pěkných sladkých kousků.

   Na dlouhé vysedávání však nebyl čas. Už tu totiž byla pro muže další soutěž na čas, a sice v oblékání podprsenky pokud možno na holé tělo. Na výběr pro soutěžící připravily ženy tento horní kus spodního prádla hned ve třech velikostech včetně několika X. Poradili se s tím všichni. Jeden opravdu připravený borec dokázal své spíše chabé míry vylepšit dvěma balíčky toaletního papíru bleskurychle vloženými do košíčků. No měli byste to vidět!

   A to ještě na chlapy čekala třeba soutěž, při které šlo o to, kdo pověsí v časovém limitu na šňůru nejvíc ponožek. A pak další a další překvapení... Prostě svátek jak má být, ale jaký jen tak někde jinde, než v Konopišti, asi nezažijete...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...