Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Na  bále byli oceněni aktivní senioři, přijel i Čtyřlístek 

 PRACHATICE - 8. října 2016 - 9:57 - Společenský sál Národního domu patřil ve středu 5. října hlavně důchodcům, zdravotně postižených a jejich přátelům. Ale nejen jim, konal se tu Seniorský bál otevřený i pro širokou veřejnost.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   K tanci, poslechu a pro dobrou náladu hrála prachatická kapela Laguna, plesové hosty doslova uchvátilo a sál Nároďáku roztleskalo vystoupení členů Tanečního klubu Čtyřlístek ze Strakonic. Zazpívat přišel i princ ze starší pohádky O Popelce Jiří Štědroň. Nechyběla ani zajímavá tombola. Úvod Seniorského bálu však patřil ocenění aktivních důchodců. 

   Prachatická výprava přivezla v pondělí 3. října z Brna z Mezinárodní konference o přípravě společnosti na demografické změny vysoké ocenění pro Radu seniorů města Prachatic za 3. místo v soutěži o Cenu Rady vlády pro seniory a stárnutí populace 2016. Z rukou předsedy vlády ČR republiky Bohuslava Sobotky a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové ocenění převzala Hanka Rabenhauptová z kanceláře starosty Prachatic, která stála u zrodu Rady seniorů v Prachaticích a je jejím současným garantem.

   A právě středeční "seniorské bálení" se stalo příležitostí k oslavě tohoto ocenění. Nejprve putovalo vládní ocenění do rukou současného předsedy Rady seniorů v Prachaticích inženýra Miroslava Bojanovského. Pamětní listy Úřadu vlády ČR pro účastníky soutěže pak dostala trojice starostů Prachatic - Miroslav Bojanovský, Jan Bauer - jako bývalí a Martin Malý jako současný. Bezpočet chvály, Pamětní listy i pěkné dárky dostalo mnoho aktivních důchodů. Takže bylo opravdu co oslavovat...

   Cena Rady vlády pro seniory a stárnutí populace je hlavně poděkováním organizacím věnujícím se ve volném čase obecně prospěšným činnostem, zaměřeným na seniory i mezigenerační dialog. Na Cenu bylo v letošním roce 58 nominovaných. Rada seniorů Prachatice, která mezi nimi získala pomyslnou bronzovou medaili, zastupuje zájmy starších spoluobčanů, spolupracuje se všemi, kdož se zabývající otázkami seniorů a vytvářením podmínek pro aktivní a důstojné stárnutí.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...