Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Volarská škola slavila pětatřicátiny své hlavní budovy

 VOLARY - 3. října 2016 - 9:55 - Volarská základní škola oslavila v pátek 30. září 35 let od vstupu prvních žáků do budovy v ulici U Nádraží. Nejdříve to byla budova druhého stupně a od od 1. 9. 2010 je jedinou školní budovou ve městě, neboť první stupeň musel z technických i kapacitních důvodů historickou budovu v ulici Pod kostelem opustit.

 
Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Slavnostní odpoledne zahájil ředitel školy Petr Horálek, který mimo jiné zavzpomínal na své začátky ve škole a poděkoval všem svým předchůdcům v ředitelském křesle - Miroslavu Svobodovi, Pence Štěpánkové, Evě Sýkorové a Jaroslavu Šimanovi. "Všichni dali škole mnohé a já se od nich hodně naučil - všem patří velký dík a obdiv a naší kolegyni Pence Štěpánkové toto díky posíláme tam na horu do pedagogického nebe," dodal. Bývalé i současné žáky i pedagogy přišli oslovit a poděkovat jim za vše, co pro město a školu dělají, starostka Martina Pospíšilová a místostarosta Ladislav Touš. 

   V rámci oslavy předal Petr Horálek třem dnes již bývalým žákům Monice Neumannové, Tomáši Krippnerovi a Janu Mikešovi certifikát z anglického jazyka z univerzity Cambridge. A Jan Mikeš získal v hodnocení sto procent. To jen podtrhuje kvalitu volarských školáků - všichni tři svorně poděkovali za to, že jim škola umožnila pobyt v Anglii.

   Kdo by chtěl vidět krásně zpracovanou chronologii volarské školy, doporučuji slavnostní vydání školního časopisu Volaráček - ten získal v uplynulém školním roce první místo v kategorii školních časopisů pro druhý stupeň. Slavnostní vydání je obsahově vynikající a najdete zde nejen historii školy, ale i zajímavé rozhovory s řediteli a úspěšnými žáky, kteří šíří slávu volarské základky na všech společenských úrovních. 

   Škola také vybudovala historickou třídu a součástí oslav byla i vernisáž výstavy výrobků, které udělali pedagogové a žáci školy - jmenuje se Když dámy tvoří. Společně ji zahájili ředitel školy a bývalá učitelka výtvarného umění Soňa Horváthová - dnes asistentka jednoho žáka druhé třídy. Hudební doprovod vernisáže byl velmi pěkný a to díky klavíru Radky Řezankové a zpěvu pana Milana Sečanského.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...