Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Prachatické náměstí ovládla nejen hudební Ekompilace

 PRACHATICE - 19. září 2016 - 9:56 - Má to smysl, třiďte odpad! Tato věta stála úplně nejvýš na plakátu, který zval na pátek 16. září po poledni na prachatické Velké náměstí na nejen hudební festival Ekompilace.cz. Vstup byl zdarma a každý návštěvník měl nárok na nové cédéčko Ekompilace. Hlavními hudebními taháky byly vedle půltuctu nadějných skupin osvědčené kapely Zrní a Tata bojs.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Tedy - po pravdě řečeno - po poledni začal doprovodný program festivalu. Taky s muzikou z boxu, ale hlavně s výchovně - ekologicko - hravou náplní, a to nejen pro děti, zaměřenou na podporu třídění odpadů a jejich recyklaci. To ostatně provázelo i předchozí tři ročníky Ekompilace.

   Od čtvrté odpolední a po vydatném lijáku se na náměstí začaly střídat kapely. My jsme se s redakčním fotoaparátem s dlouhým i krátkým "sklem" vypravili na závěrečný koncert, který patřil pražské skupině Tata bojs. Zcela zaplněná "koncertní" polovina rynku se těšila z bezprostředního  projevu kapely a z dlouhé řady jejich hitů počínaje Antikvariátem a Papírovkou. 

   Prachatická Ekompilace.cz patřila do festivalové šňůry, která začala koncem srpna v Mělníku a pokračovala přes Vysoké Mýto, Sokolov, Frýdlant nad Ostravicí do Prachatic. Před sebou měla už jen Domažlic. Jde v podstatě o šest jednodenních festivalů s doprovodným programem a vstupem zdarma.

   "Je skvělý, že se díky Ekompilaci dostaneme i do menších regionálních měst, kde se obvykle velké letní festivaly nekonají. Těšíme se i na společné koncerty s kapelou Zrní, kterou máme rádi. Chystáme se hrát písně starší i novější, hitovky i vykopávky," řekl k projektu před jeho rozjezdem Milan Cais z Tata Bojs. 

   A my můžeme snad jen dodat, že i do koncertu v Prachaticích dala tato populární kapela srdce i ducha. A jestli jste tam nebyli, tak alespoň koukněte na fotky.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...