Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Den první pomoci si v Zahradní užili nejen zranění

 PRACHATICE - 19. září 2016 - 9:16 - Druhá zářijová sobota je od roku 2000 Světovým dnem první pomoci. Má všechny upozornit na to, že dovednost poskytnout první pomoc může v prvních minutách rozhodnout o životě a smrti člověka. U příležitosti tohoto dne uspořádal Český Červený kříž za podpory Města Prachatic v Zahradní ulici akci, která příchozích návštěvníků předvedla mnoho zajímavostí nejen z první pomoci.

 Text: Zuzana Pelikánová, ČČK Prachatice

 Foto: Tomáš Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Dobrovolníci ČČK, mezi nimi i žáci ZŠ Národní, ZŠ Vodňanská a ZŠ Zlatá stezka 387, seznámili příchozí s postupy první pomoci u popáleniny, otevřené i zavřené zlomeniny nebo cizího tělesa v ráně, tedy nože v zádech. Záchranáři ZZS se věnovali seznámení návštěvníků s profesionálními postupy při ošetření různých poranění.

   Pracovník Horské služby přiblížil například transport raněných v podmínkách těžko dostupného terénu, zásadám evakuace nebo individuální ochrany při mimořádných událostech se věnovali kolegové z pracoviště prevence, ochrany obyvatel a krizového řízení územního odboru HZS Prachatice. 

   Nezapomněli jsme ani na význam dárcovství krve a jeho důležitost.
Členové Jihočeské záchranné kynologické brigády se akce zúčastnili i se svými psími pomocníky a převedli nejen vyhledávání osob. Prezentace Preventu 99 pak byla věnována drogové problematice a prevenci.

   Jako doplnění zde byla k prohlédnutí vozidla a technika Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby, Horské služby a Policie ČR. Současně byla i možnost vyzkoušet si chůzi s fingovanými promilemi v krvi. Díky Zdravému městu Prachatice jsme ani letos nevynechali měření krevního tlaku a další aktivity Zdravého města si přiblížili zábavnou formou.

   Závěrem bych ráda poděkovala všem zúčastněným za precizní přípravu akce, která byla pestrá a velmi zajímavá. Nesmím však opomenout ani ty, bez jejichž pochopení by se akce nemohla uskutečnit, a to šéfy všech zúčastněných organizací. Těšíme se na další ročníky.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...