Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Seniorské hrátky v Prachaticích se povedly a zaujaly

 PRACHATICE - 17. září 2016 - 9:37 - Pro seniory připravil Jihočeský kraj ve spolupráci s městem Prachatice ve středu 14. září, pár dní před Mezinárodním dnem seniorů, Seniorské hrátky. Konaly se v Národním domě a měly za cíl nejen pobavit, ale i poučit a nabídnout řadu zajímavých informací. To se podařilo měrou vrchovatou.

 Foto: Zdeněk Přibyl

 Text z redakční pošty: Hanka RH+

www.dre-kon.cz   

   Na hrátky zavítalo 157 seniorů. Mezi prvními přišly na řadu informace o produktu Senior pas přinášejícím výhody a slevy pro seniory 55+ a Dluhové a občanské poradně. V Prachaticích se již čtyři roky Senior pasy vydávají, z toho tři roky na Městském úřadu Prachatice a již více než rok v nově městem zřízeném SeniorPointu. Občanská poradna v Prachaticích je rok od roku stále více využívána, svoji pobočku má i ve Vimperku.

   Při vstupu do sálu Národního domu byl instalován imaginární prachatický SeniorPoint, který má jinak své stále místo na Zlaté stezce 145, v sídle KreBulu, o. p. s. Doplnila ho výstava fotografií z akcí SeniorPointu s informacemi o Občanské poradně. 

   Přímo na místě byl také počítač. Ten obsluhovala studentka volyňské školy na praxi, která nabízela vyřizování Senior pasů. Za necelé dvě hodiny bylo odesláno 27 žádostí o zřízení pasů.

   Prachatická sekce ještě nabízela přehled všech prachatických míst se slevami. Ale také měření tlaku skvělou bývalou zdravotní sestrou, dnes seniorkou, Aloisií Tomčányovou. Šlo sice o měření orientační, ale několik lidí dostalo kvůli vysokému tlaku doporučení navštívit svého ošetřujícího lékaře.

   Doprovodný program rovněž nabízel Informace Ivany Stráské, zástupkyně hejtmana Jihočeského kraje, o dluhové poradně, zájem byl také o měření cholesterolu, informace poskytovala Poradna podpory zdraví z Českých  Budějovic. V rámci Seniorských hrátek vystoupili se slovy na podporu seniorů v Prachaticích starosta Martin Malý a v Jihočeském kraji hejtman Jiří Zimola.

   V zajímavém hudebním a tanečním programu se představila rovněž místní skupina tanečníků T.A.M. Prachatice pod vedením Mirky Machové. Děti předvedly program, který začaly nacvičovat již na letním táboře o prázdninách na Lipně, hned poté, co se dozvěděly, že budou před seniory vystupovat. Jejich tanec všechny zaujal, skupina sklidila velký potlesk.

   V dalším vystoupení pak Martin Franze, herec, zpěvák, majitel umělecké agentury Martin Production, zaujal jednak svým sametovým hlasem, ale i osobním překladem písně. Zpíval ve znakovém jazyce pro neslyšící, a přestože zde nebyl nikdo, kdo užívá znakování, velmi svým umem upoutal všechny přítomné. Za své originální vystoupení sklidil velký potlesk a ještě všem ukázal, jak se tleská ve znakové řeči.

   Vrcholem celého programu byl bezesporu charizmatický Josef Laufer, zpěvák, herec, textař a bavič, kterého přítomné ženy uvítaly obrovským potleskem. Zazpíval písně, které si publikum žádalo, dokázal lidi zvednout ze židlí a roztancovat celý sál, přiměl přítomné zapojit se do zpěvu. Byl vtipný, šaramantní, ale zároveň svým slovem zajímavě doplňoval program Seniorských hrátek i s nenásilným ponaučením. 

   Na závěr kulturních vystoupení nechyběla autogramiáda. Žofie Tučková, z domova pro seniory si přinesla na představení fotografii Josefa Laufera, když mu bylo 27 let. Ochotně jí i tuto fotografii podepsal.

   Akce se vydařila. Zúčastnilo se ji 157 seniorů z města i okolí, z Domova seniorů Mistra Křišťana, Domů s pečovatelskou službou a Domova Matky Vojtěchy.

Kdo může být držitelem Senior Pasu?

Držiteli mohou být osoby od 55 let s trvalým bydlištěm na území České republiky. Při uplatnění slevy se musí držitel prokázat kartou Senior Pas. V opačném případě není poskytovatel povinen slevu poskytnout. Existuje katalog poskytovatelů slev.

Kdo vám poskytne bližší informace?

Mgr. Jiří Gabriel Kučera, DiS.,
koordinátor SeniorPointu v Prachaticích
SeniorPoint Prachatice
Zlatá stezka 145
383 01 Prachatice
tel: 388 424 196
mob: 723 826 073
prachatice@seniorpointy.cz
www.krebul.cz

Kde nás najdete a kdy nás můžete navštívit?

V prostorách KreBul, o. p. s., Zlatá stezka 145, 383 01 Prachatice
(pro bezbariérový vstup použijte zvonek u dveří).

Kdy nás můžete navštívit?

Čtvrtek - 10.00- 17.00

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...