Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Smajlíci zavítali k profesionálním i dobrovolným záchranářům

 VOLARY - 25. srpna 2016 - 15:26 - Prázdniny jsou v posledním týdnu a tak vrcholí i táborová činnost. Již několik let jsou velmi populární příměstské tábory, a jeden z nich běží při DDM ve Volarech. Děti si říkají Smajlíci a od pondělka pod vedením vedoucí Hanky a instruktorky Katky si pěkně užívají.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Začali seznamovacím dnem a zábavným pondělím, v úterý jeli vlakem do Prachatic, kde trávili den na dopravním hřišti, ve středu navštívili základnu Záchranné služby Jihočeského kraje ve Volarech a poté prostředí dobrovolných hasičů ve městě.

   Děti viděly transport raněného, jak se měří hladina cukru, či tepová frekvence a tlak, a taky si vyzkoušely, jak správně poskytnout první pomoc. Nejvíc se líbilo obvazovaní a hlavně transport na nosítkách, a jak probíhá záchranářská práce v autě. Děti panu řidiči a zdravotní sestře na závěr poděkovaly a zatleskaly.

   Poté se Smajlíci dozvěděli hodně zajímavého o Červeném kříži, jeho historii, kterou jim vysvětlil Ladislav Beran z Oblastního spolku Českého červeného kříže v Prachaticích. Ten pustil dětem zajímavý film o myšlence a vzniku Červeného kříže.

   A po této části se šlo k hasičům. V hasičské zbrojnici je provázel velitel dobrovolných hasičů Jaroslav Vlas. Ten jim nejdříve řekl něco o historii hasičů ve Volarech, jak se hasilo a cvičilo dřív, a poté dětem ukázal současnou techniku volarských hasičů.

   Děti viděly techniku, která se používá při dopravních nehodách a požárech. Vyzkoušely si zajímavé nástroje a také viděly, jak se pracuje s airbagem, když je ho potřeba vyfouknout. Velmi zajímavé pro ně bylo oblečení, které chrání proti ohni, a zejména helma se zlatým sklem, a tak se hlásilo - jé, to je jako ve Hvězdných válkách!

   Na závěr si děti prohlédly nové, velké hasičské auto, kde viděly nejmodernější techniku. Ale našly i plyšovou hračku, která slouží zejména při dopravních nehodách nebo událostech, kde jsou postižené i děti. Je moc pěkná, ale raději aby si s ní hrály děti doma, než po dopravní nehodě, shodla se většina z nich. I zde se dostalo Jaroslavu Vlasovi na závěr poděkování s potleskem za krásné dopoledne.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...