Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Tábor Pohoďák na Lipně vzal děti na cestu kolem světa

 VOLARY, NOVÁ PEC - 19. srpna 2016 - 7:58 - Prázdniny vstupují do své poslední čtvrtiny a s ní vrcholí různé aktivity. Jednou z nich jsou i letní tábory dětí. Patří k nim tento týden i Pohoďák na základně Lipno III za Novou Pecí.

 Text a foto: Ladislav Beran

www.dre-kon.cz   

   Na tomto místě tráví své volné dny děti z Volar a širokého okolí. Volarské pracoviště DDM Prachatice připravilo týden plný cestování a her. Nu a tábor Pohoďák se nese právě v duchu cesty kolem světa, kterou zorganizovala Portugalská královna Isabela.

   Bylo to v roce 1793, kdy vypluly námořní lodě Goldem Aura, Světoběžci a Rudá záře na objevitelskou plavbu. Právě tuto misi kopírují děti na táboře u jezera každý den.

   Kromě plavby prožívají mnoho příběhů, jako třeba pasování na námořníky, hrají hry jako v Riu a dokonce navštívili i " Řeckou Olympii". Také tu malují námořnická trička a samozřejmě nechybí i speciální táborové hry. A připomenout musíme, že než se děti nalodily, projely se také Transsibiřskou magistrálou.   Plavba je pak vedla z Evropy podél Mysu Dobré naděje do Afriky, odtud do Asie a v závěru je čekala Jižní i Severní Amerika a Antarktida. Každý den má své specifika, třeba při naší návštěvě tu probíhal den takříkajíc naruby, kdy vedoucí byli v rolích svých svěřenců.   Na táboře se dětem moc líbilo a vůbec se jim nebude chtít domů, hlásili nám všichni.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...