Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Do Prachatic přijel cirkus. Je to King a vydrží tu až do neděle

 PRACHATICE - 18. srpna 2016 - 15:53 - Prachatice byly, co autor těchto řádků pamatuje, vždy oblíbeným místem cirkusů. Pro ty, které sem na šňůře zajížděly, se tu vždycky našlo místečko.  Teď dávají svá představení na zdejším "škváráku", kde nyní roste na cirkusplace jemná tráva. A na ní se právě třpytí cirkus King. Hrát bude od čtvrtka 18. do neděle 21. srpna, denně od 17:30, v neděli však už od 11:00.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Přejeme vám příjemné zážitky. Pod červenožlutým šapitó předvádí totiž King, který je jedním ze dvou právoplatných nositelů tradic známého cirkusu Humberto, unikátní drezúru somálských lvic, vystoupení lam, poníka a další čísla.

   Hned první představení je s výhodou pro některé návštěvníky. "Prostě máme snížené jednotné vstupné, pro ty, kteří mají hluboko do kapsy, ale rádi by cirkus viděli," řekl nám direktor cirkusu King Bohumil Navrátil, o kterém jste už určitě slyšeli pod jménem Bob Navarro. A hned nás pozval na prohlídku zvěřince. Prohlédnout si zvěřinec cirkusu King budete moci o přestávce každého představení i vy.

   Vyfotili jsme si koňskou stáj, a už tu byl zlatý hřeb naší návštěvy: Dvě krásná, měsíc "stará" lví koťata, totiž pardon - dvě lví slečny. V pohodě se nechaly fotografovat v náruči direktora Bohumila Navrátila, pak to zkoušely opatrně i na trávě, kterou měly málem nad hlavu.

   Když jsme poděkovali lvíčatům za za spolupráci, dostavil se hroznýš královský zvaný Oskar v rukách svého ošetřovatele. Lamy nám ukázaly svého zdárného potomka, jmenuje se Bruno a nejvíc ho zajímal redakční fotoaparát. S velbloudem už nás bylo dost na společnou fotku. A k východu z cirkusu nás nakonec doprovázela dvojice pejsků a hejno hus.

   Že jsem na něco zapomněl? Ba ne, na to právě hned tak nezapomenu. Mohli jsme totiž být u krmení lvíčat. Principál je vrátil do klece a pod dohledem lvího otce v sousední kleci k nim pustil ostražitou mámu. Ta si nejprve zjednala pořádek a ticho před klecí, vystrašila trochu moc zvědavého fotografa, a pak nastal klid a ozývalo se jen spokojené mlaskání lvích koťat. Blížilo se poledne a  čas oběda...  

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...