Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Výtvarný workshop Volary vyvrcholil velkou vernisáží

 VOLARY - 1. srpna 2016 - 12:59 - Originální vernisáží výstavy vytvořených děl dospěl v pátek 29.  července zdárně do cíle první Výtvarný workshop Volary (VWV). Konal se ve městě od 22. července po celý týden.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Záštitu nad ním převzala starostka Volar Martina Pospíšilová a předseda Asociace jihočeských výtvarníků a ředitel ZUŠ Volary Vít Vavřinec Pavlík. Výsledkem této výtvarné dílny a celého setkání jsou díla inspirovaná nádhernou přírodou a městem samotným. Umělci je věnují městu Volary.  Vytvořené práce si budou moci dále prohlížet obyvatelé i návštěvníci města.  

  Do výtvarného workshopu se aktivně zapojilo 12 umělců z České republiky, Německa a Rakouska. "Spojením dvou myšlenkových proudů – výtvarné realizace a prezentace města - vznikla idea vytvoření tradice výtvarného workshopu v šumavské krajině, jihočeském městě Volary. Cílem tohoto projektu je uspořádat akci mezinárodního významu, kdy vzniklá umělecká díla přitáhnou pozornost odborné i laické veřejnosti a zviditelní město samotné," uvedl Vít V. Pavlík.

   Výtvarným workshopem město po celý týden doslova žilo. "Obyvatelé našeho města se zajímali o práci umělců a pozorovali je při práci v základní umělecké škole, kde měli svůj hlavní stan," řekla nám starostka Volar Martina Pospíšilová, která všem umělcům poděkovala za jejich odpovědný přístup a přátelský vztah k městu a jeho obyvatelům, který si vytvořili. "Větší část prací zpřístupníme veřejnosti - vystavíme je vedle školy na upravené kamenné zdi," dodala starostka Martina Pospíšilová. 

   Originalita vernisáže se skládala z mnoha prvků. Jeden z těch nejpůsobivějších byl také nejviditelnější a nepřeslechnutelný. To když špičková saxofonistka Kateřina Pavlíková zahrála působivou hudební improvizaci každému autorovi či autorce před malířským, fotografickým či řezbářským dílem. "Byla s námi celý týden, inspirovala se a své pocity vložila do hudby," řekl Vít Pavlík, její muž.

   O průběhu výtvarné dílny, ale hlavně o tvorbě jednotlivých umělců, se natáčel film v české a německé verzi, který se promítal na závěr vernisáže. Umělci zachycení precizní kamerou při práci, se v něm zároveň vyznávají z toho, co jim workshop dal. Naprostá většina z nich si pochvalovala přátelskou atmosféru, inspiraci od kolegů, příznivý vliv milé atmosféry a přírody v šumavském městě, oceňovali péči radnice o umělce a v neposlední řadě děkovali za bezchybnou organizaci Vítu Pavlíkovi. 

   Zapomenout však nelze ani na vynikající koláče, zelňáky a víno, provázející příjemnou vernisáž. Tak na zdraví prvního ročníku VWV a ať žijí a vzkvétají ty následující!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...