Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Letní archeologická škola v Netolicích lákala táborníky

 NETOLICE - 21. července 2016 - 10:55 - Někdejší přemyslovské hradiště na sv. Jánu nad Netolicemi se od pondělka 18. do pátku 29. července stalo opět hlavním sídlem Letní archeologické školy. Ve středu 20. července tu měli oblíbený Kostýmový den, a to byl také důvod k naší návštěvě.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Ujal se nás docent Jaromír Beneš z Archeologického ústavu Filozofické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, který je mimo svých dalších rozsáhlých i mezinárodních aktivit duchovním otcem dlouhé řady Letních archeologický škol v Netolicích. Podívat se na práci mladých archeologů a jejich pedagogů v místech, kudy prochází naučná stezka kolem Netolic, můžete kdykoliv. Vždycky se vás tu někdo ujme a poskytne vám zasvěcený výklad k tomu, co sami uvidíte.

   Přežila tu od loňské Letní archeologické školy například hliněno-slamnatá pec, ve které se peče chleba. K ukázkám dobře slouží také tkalcovský stav. Nechybí ani ruční žentour na mletí mouky z obilí, či všechno potřebné na spřádání bavlny.

   Letošní novinkou Kostýmového dne ale byl kovář, totiž hned dva mladí muži od výhně a kovadliny. Skoro po celý den tu měli věrné obdivovatele ze skupinek příchozích, ale hlavně z řad početné výpravy dětí a jejich vedoucích z letního tábora z Boru na Plzeňsku.

   Táborníci si to tady nádherně užili, jak nás informovala Michaela Divišová, archeoložka Jihočeské univerzity, jinak pro všechny populární Míša. Seznámili se s historií tohoto raně středověkého hradiště, plnili úkoly v několika tvůrčích dílnách a nakonec hledali a našli truhličku s pohádkovým žabím hlenem, který je, jak známo, nezbytný pro každé úspěšné čarování. Samozřejmě je zajímalo také ohniště, od kterého se linuly libé vůně. Přilákaly i nás...

   V hliněných hrncích, hrnečcích a džbáncích se připravovala krmě skoro středověká - například hrách se špekem, čočka s česnekem a cibulí a pohanka s houbami. Všechno servírované na dřevěných miskách s dlabanými lžícemi. A ještě všemu vévodilo na trojnožce zavěšené a v plamíncích a kouři pomalu se škvířící vepřové koleno. Nechyběl ani prastarý nápoj zvaný pivo, dnes i v nealko variantě.  

   Samotný výzkum se letos podle slov vedoucího výzkumu Martina Ptáka z Archeologického ústavu FF JčU tentokrát soustředil do areálu bývalé výletní restaurace na Jánu, a to do místa bývalého sklípku. "To, co tam naši studenti nacházejí, není nic převratného, a nálezy odpovídají místu blízkému restauraci. Ale kdyby se podařilo najít třeba studánku, byl by to pro nás vítaný zdroj vody," řekl nám Martin Pták. Tak přejeme hodně štěstí!

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...