Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Slavnosti Zlaté stezky provázely v Prachaticích tropy

 PRACHATICE - 26. června 2016 - 22:58 - Bez nadsázky tropické počasí se čtyřiačtyřiceti stupni Celsia na slunci provázelo prachatické Slavnosti solné Zlaté stezky o posledním červnovém víkendu. Sobotní odpoledne sice zkrápěly občasné přeháňky, ale opravdu se rozpršelo až před desátou večerní. Slavnosti pak ukončil jak liják s bouřkou, tak také pěkný ohňostroj.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   V zahajovacím odpoledním pátečním ceremoniálu shlédli návštěvníci novinku - debatní scénu z dávného zasedáním městských konšelů, kterým stavitel Vlach přinesl návrh postaviti kašnu na prachatickém náměstí k poctě vladaře pana Viléma z Rožmberka (za jeho peníze). Poté prošel průvod partnerských zemí a po něm dorazila karavana soumarů z partnerského bavorského Grainetu.

   Programová čísla v pátek i v sobotu následovala na Velkém náměstí, ve Štěpánčině parku, v parkánu a hospicovém parku v podstatě podle tradice. Potěšil i hlavní kulturní host slavností - skupina Mamma Mia s množstvím hitů skupiny Abba, stejně jako domácí Crabdance. Nabídka byla dost pestrá, a tak si každý mohl vybrat podle svého gusta. V obecenstvu převládalo množství mladých lidí s dětmi i bez, táhly jako vždy večerní koncerty v čele s česko-slovenskou kapelou No Name. Spokojeni byli jak zahraniční hosté, tak přátelé ze sousedních obcí a měst.  

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...