Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 Konopiště: Den otců s hřištěm, soutěží sekáčů a tanečnicemi

 LIPOVICE - KONOPIŠTĚ - 22. června 2016 - 8:15 - "Sraz je v sobotu 18. června v Konopišti u hostince ve 14:00." To oznamovala vkusná pozvánka na Den otců 2016 v místní části Lipovic Konopišti. Občanům ji srdečně adresovali zastupitelé obce.

 Text: Zdeněk Přibyl, foto: Zdeněk Přibyl a Jaroslava Weberová ml.

www.dre-kon.cz   

   Na programu bylo otevření hřiště, druhý ročník soutěže Obecní sekáč, překvapení žen pro muže a ještě řada dalších radostí. Vše se pod modrou oblohu s houstnoucími a zase odplouvajícími šlehačkovými mráčky bez deště i s blížícím se večerem povedlo všem na výbornou.

   Po slavnostním otevření hřiště s houpačkami, prolézačkami, velkou plochou pro sportování a pro zahájení i párty stanem, následovala soutěž sekáčů. Ta měla mužskou, ale i ženskou a dětskou kategorii. Probíhala v ne právě jednoduchém terénu s vysokou trávou na vyznačených plochách, (ženy a děti měly poloviční oproti mužům), za mohutného povzbuzování přihlížejících a pozorného dohledu poroty. 

   Jak nás informovala organizátorka Jaroslava Weberová, první místo v soutěži sekáčů mezi muži získal Jiří Poleno před druhým Jiřím Weberem a třetím Petrem Katrlíkem, čtvrtým Václavem Jungbauerem a pátým Eduardem Šejnou. Nejlepší ženou se stala Šárka Polenová, mezi dětmi si palmu vítězství odnesl statečně bojující Šimon Pícha, který toho už hodně umí. Na sekáče čekaly pěkné ceny, například uzená kýta, štangle tlačenky či klobásy. Ženy dostaly velkou láhev vína a děti klobásky a dort.

   Jak odpoledne v Konopišti pokračovalo, přišlo na řadu překvapení, které si ženy přichystaly pro muže. "Tančilo nás osm žen na čtyři písničky od Abby," zhodnotila překvapení stručně Jaroslava Weberová. Jak úchvatné to ve skutečnosti bylo, se můžete přesvědčit na fotkách Jarušky Weberové mladší.

   Nu a pak už přišlo na řadu dobré masíčko připravené na rožni a nikdo nemusel mít hlad ani žízeň... 

   Dodejme ještě, že začátkem července tým osvědčených organizátorů z Lipovic - Konopiště uspořádá v Lipovicích opět pro obě vesničky Rybářský den. Bude určen hlavně pro děti, ale i dospělé. Pak se po vyhodnocení rybářských výsledků bude hrát fotbal a večer dojde na "upalování Husa" a při táboráku na opékání buřtů. Budeme vás o termínu informovat.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...