Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Vzpomínka na sv. Jana N. Neumanna hudbou i slovem

 PRACHATICE - 21. června 2016 - 9:45 - Dny duchovní hudby, konané již po jedenadvacáté k uctění památky jednoho z největších rodáků z Prachatic sv. Jana N. Neumanna, pokračovaly po svém zahájení 2. června dalšími dvěma koncerty v prachatickém kostele sv. Jakuba.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Ve čtvrtek 9. června vystoupili Dyškanti za řízení Martina Horyny s nastudovaným programem Literátského bratrstva. Ve čtvrtek 16. června předvedli své umění symfonici z italského Toskánska. Kvarteto sympatických hudebníků, kteří své sklady uváděli částečně i v češtině, zahrálo v zaplněném kostele díla W. A. Mozarta, G. Verdiho, G. Rossiniho a dalších mistrů. 

   Symbolickým vyvrcholením festivalu duchovní hudby a vzpomínky na sv. Jana N. Neumanna byl v pátek 17. června hudební podvečer na parkáně a zejména v sobotu 18. června pak slavnostní poutní mše u sv. Jakuba, kterou celebroval diecézní biskup českobudějovické diecéze římsko katolické církve Mons. Vlastimil Kročil. Ten ve své promluvě mimo jiné vysoce ocenil příkladnou spolupráci prachatické radnice se zdejší římsko katolickou farností, hodnou následování i v dalších městech.

   Po celou dobu byla v děkanském chrámu sv. Jakuba Většího otevřena výstava vybraných prací z deseti ročníků mezinárodní výtvarné dílny SALVE Prachatice. Nesla název sv. Jan N. Neumann očima evropských umělců. Šlo o výběr obrazů a grafik, se kterými prachatický radnice navštěvuje různá města v Evropě, kde propaguje město. Výstava se těšila velké pozornosti farníků i návštěvníků kostela. Ti jsou - a ne pouze v těchto dnech - také z tuzemska i ze zahraničí. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...