Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Písně u sv. Jakuba doplňovaly komentované prohlídky  

 PRACHATICE - 14. června 2016 - 19:01 - Kulturní program, který střídaly komentované prohlídky s odborníkem, tvořily u sv. Jakuba v Prachaticích v pátek 10. června jádro Noci kostelů. Připravila ji římskokatolická farnost Prachatice spolu s Městem Prachatice, odborem kultury, školství a cestovního ruchu.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Před bočními dveřmi do kostelní lodi zazpíval na úvod Zlaťáček - školní pěvecký sbor při ZŠ Zlatá stezka. Uvedla ho pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková. Pak mezi děti a jejich rodiče přišel do kostela sám sv. Jakub Větší, kterému je kostel zasvěcen, se svými atributy v ruce -  mušlí, poutnickou holí a kloboukem.

   Výlet za písničkami se jmenovalo následující vystoupení hudebního souboru Cink, který tvoří studentky a učitelé Střední pedagogické školy Prachatice pod vedením Jiřího Vopálky. Poté přišla v podkroví kostela na řadu vernisáž výstavy věnované Karlu IV., kterou doprovodil skvělý mladý trubač. Ještě než došlo na závěrečnou mši svatou, ukázal k kostele své umění SaxWork Quartet, když předvedl známé skladby v originálních saxofonových úpravách Kateřiny Pavlíkové.   

   Kulturní program se u sv. Jakuba střídal s komentovanými prohlídkami interiéru kostela, jeho věže a vyhlídky. O zasvěcené průvodní slovo se v chrámu, který je perlou pozdní gotiky, postaral odborník na slovo vzatý - Jan Plánek.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...