Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Narozeniny muzea od pohádky až k cirkusové parádě 

 PRACHATICE - 14. června 2016 - 8:37 - Před deseti lety otevřelo pražské Národní muzeum v Prachaticích Muzeum české loutky a cirkusu. Kulaté narozeniny oslavilo v rámci Muzejní noci v pátek 10. června.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Program zahájila loutková pohádka pro celou rodinu Tři přadleny v podání loutkoherců Naivního divadla Liberec. Poté byla slavnostně otevřena výstava Vodníci. Návštěvníci muzea si mohli projí oživlou expozici muzea, všude byly panely s přehledy dosavadní činnosti muzea. K radosti dětí přišel i kouzelník. Vrcholem Muzejní noci i narozeninové párty muzea pak byla v podvečer skvělá cirkusová paráda na náměstí i ve foyer muzea.  

   Národní muzeum prezentuje v Prachaticích své rozsáhlé loutkářské a cirkusové sbírky. "Do té doby jsme neměli k dispozici dostatečné prostory, do kterých bychom expozici umístili, a tak se předměty vystavovaly jen v omezené míře, například na příležitostných výstavách v zahraničí. Navíc se expozice věnuje i cirkusovému umění, čímž patří k jedné z mála muzejních prezentací na světě a v Čechách jí patří historické prvenství vůbec,“ řekl generální ředitel Národního muzea v Praze Michal Lukeš, který byl při oslavě kulatého výročí muzea přítomen. Poděkoval při tom všem spolupracovníkům, kteří se na bohaté a úspěšné činnosti muzea v Prachaticích podílejí. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...