Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Dny duchovní hudby zahájila vernisáž u sv. Jakuba

 PRACHATICE - 7. června 2016 - 14:10 - Už 21. ročník Dnů duchovní hudby začal ve čtvrtek 2. června přímo v chrámu sv. Jakuba Většího v Prachaticích. Hned v podvečer se interiér perly pozdní gotiky rozezněl prvním koncertem. Při něm se představil Pěvecký sbor ČVUT.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Na programu Dnů duchovní hudby jsou ještě další dva koncerty, 9. června vystoupí Dyškanti a 16. června předvede své umění Symfonický orchestr partnerského italského města Terra del Sole. Koncerty se konají vždy od 19:00 v kostele sv. Jakuba. Hudební festival doplní také řada doprovodných programů.

   Slavnostní zahájení Dnů duchovní hudby u sv. Jakuba se neslo v duchu otevření výstavy vybraných prací z deseti ročníků mezinárodní výtvarné dílny SALVE Prachatice. Výstava nese název sv. Jan N. Neumann očima evropských umělců. Vernisáž doprovodil pěvecký sbor Maraveja pod uměleckým vedením Martiny Pivoňkové. Průvodním slovem provázela pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková.

   Zahájení se postupně ujali vikář od sv. Jakuba Josef Sláčik a starosta Prachatic Martin Malý. "Je to velká čest pro naše město opět přivítat účastníky festivalu Dny duchovní hudby, který se koná k uctění památky jednoho z největších prachatických rodáků, svatého Jana N. Neumanna," uvedl starosta a popřál všem hluboký umělecký i duchovní zážitek.

   Čtvrteční večer pak patřil prvnímu koncertu DDH. Vystoupil při něm pěvecký sbor ČVUT se sbormistry Jiřím Voběrkem, Janem Steyem a varhanicí Marií Pochodovou. Hráli a zpívali díla G. F. Händela, J. S. Bacha, W. A. Mozarta, A. Vivaldiho, ale i B. Smetany a A. Dvořáka.

   K již zmíněným doprovodným programů festivalu DDH bude patřit 10. června Noc kostelů, dále pak Oslavy sv. Jana N. Neumanna v pátek 17. června a v sobotu 18. června. Programy zahrnují i přednášku o Karlu IV. v Městské knihovně Prachatice 7. června a výstavu o Karlu IV. otevřenou v knihovně do konce srpna. Navštívit je možné také stálou expozici v Prachatickém muzeu nazvanou Životní pouť sv. Jana N. Neumanna. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...