Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Prezident Miloš Zeman zodpověděl i vyzývavé dotazy

 PRACHATICE - 2. června 2016 - 17:28 - Prezidentskou návštěvu přivítaly Prachatice dnes 2. června odpoledne údajně po více než 40ti letech. Klatbu nyní zrušila návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana, který na přání hejtmana Jihočeského kraje Jiřího Zimoly letos na jaře navštěvuje na jihu Čech místa, kde dosud nebyl, beseduje v užším kroužku s představiteli obcí, a pak hlavně odpovídá na dotazy občanů na veřejných mítincích.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Stejně tomu tak bylo i v Prachaticích. Návštěvu, která poobědvala v nedaleké restauraci, přivítal před Starou radnicí na Velkém náměstí starosta Prachatic Martin Malý a pozval ji do Radničního sálu. Tam už čekali členové městské rady, zastupitelstva a starostové z okolních obcí. Pan prezident se pozdravil se svým švagrem Petrem Bednarčíkem, dal na úvod slovo krajskému hostiteli, hejtmanovi Jiřímu Zimolovi, a pak se rozvinula beseda na aktuální témata už bez přítomnosti novinářů.

   Na Velkém náměstí se zatím odehrával krátký program, v němž vystoupily skupiny ze Střední pedagogické školy v Prachaticích - Cink, Fontána, roztleskávačky a přidal se i evropsky proslulý Klarinetový soubor Prachatice.

   Po úvodní řeči prezidenta Miloše Zemana, v níž například ocenil, že Prachatice mají jednu z nejnižších nezaměstnaností v republice, pochvalně se vyjádřil o českých vlajkách v rukách některých občanů, a své odpůrce s několika transparenty, tibetskou vlajkou a stylizovanými červenými trenýrkami a červenými kartami vyzval, ať jdou z povzdálí blíž k tribuně. Uposlechl jen jeden.

   Poté se rozvinula poměrně čilá debata, do které se zapojilo množství mladých lidí. Pan prezident před zcela zaplněnou polovinou náměstí zodpověděl všechny dotazy, zdvořilé, drzé i vyzývavé, řečeno učitelským slovníkem. Když byl označen za čínského fanouška, uvedl, že se tedy ocitl ve stejně dobré společnosti s britskou královnou, která se s čínským prezidentem projela ve zlatém kočáře, nebo s prezidentem USA Barackem Obamou, který přijal prezidenta Číny se všemi poctami.

   Došlo mimo jiné i na názor prezidenta na elektronickou evidenci tržeb. "Podporuji všechno, co vede k dodržování zákonů. Například v Americe je krácení daní považováno za druhý nejtěžší zločin hned po vraždě," řekl Miloš Zeman. 

   Na závěr mítinku se prezident Miloš Zeman podepsal do pamětní knihy města a na městský prapor, za který Prachatice pochválil, přivěsil prezidentskou stuhu. Pak se ještě vyfotografoval s párem Čechů žijících v Kanadě, který o to projevil přání, a prezidentský konvoj poté podle plánu odjel do sousedních Strakonic.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...