Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Sezonu zahájili v Netolicích výstavou kreseb a  zpěvem

 NETOLICE - 4. května 2016 - 9:39 - Z hloubi duše se jmenuje výstava většinou kreseb a dalších prací netolické rodačky, výtvarnice Moniky Sádlové, kterou zahájilo novou turistickou sezonu Muzeum JUDr. Otakara Kudrny v Netolicích tradičně na Prvního máje.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Zazněl při tom jak oduševnělý zpěv pánského pěveckého kvarteta SYMFON, tak také osvěžující slova hostů. Uváděla, vítala, děkovala, na výstavu zvala a hezký den přála nová ředitelka muzea Zuzana Leherová.

   Turistickou sezonu 2016 zahájil starosta Netolic Vladimír Pešek. Moniku  Sádlovou představil Andrej Rády z Klubu vodňanských výtvarníků, jehož jsou oba členy, jako ženu plnící mnoho životního rolí.

   "Kreslení je možná její rolí nejoblíbenější. Právě proto jsou Moničiny obrázky tak příjemně uspořádané. Na dně její duše zřejmě ještě stále prochází linie stop jejích učitelů a učitelů jejich učitelů – začíná u Cyrila Boudy, své prodloužení našla u Františka Doubka a průsečík s Monikou ležel někde v prostorech Soukromé výtvarné střední školy v Písku. Netolice mají svoji výtvarnici Moniku Sádlovou. Chci doufat, že obec jí umožní, aby Netolice proslavila co nejvíce," uvedl Andrej Rády.

   Člen Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, poslanec Jan Zahradník, ocenil skutečnost, že zřizovatelem netolického muzea je Město Netolice. "Nebývá to právě obvyklé, a když se daří, jako právě zde v Netolicích, což pozorně sleduji, je to důvod k radosti," řekl Jan Zahradník.

   S trojicí kytic, které ještě překonaly loňskou rozkvetlou třešňovou větev, a třemi májovými pusami, přispěchal senátor Tomáš Jirsa. Jedna byla pro bývalou ředitelku muzea Danielu Liščákovou, která tu ještě dokončí letošní rok, druhá pro novou ředitelku Zuzanu Leherovou a třetí pro výtvarnici Moniku Sádlovou.

   Oldřich Petrášek z turistické oblasti PodKletí v srdci jižních Čech, jejíž osu tvoří historická Linecká stezka, informoval o rozvíjejících se aktivitách této nové turistické destinace, budované zejména na území Místní akční skupiny Blanský les – Netolicko a MAS Rozkvět.  

   Na výstavě v přízemí netolického muzea s informačním centrem opět zazpívali členové pěveckého kvarteta SYMFON, kteří na Prvního máje odpoledne koncertovali v salonku muzea. Dodejme ještě, že výstava prací výtvarnice Moniky Sádlové potrvá do 31. května.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...