Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Skvělá muzika ve Veteši - špičkoví Arakain a Dymytry

 PRACHATICE - 27. dubna 2016 - 8:01 - Noc se špičkovou metalovou a rockovou muzikou zažily v sobotu 23. dubna stovky lidí v hotelu Park v Prachaticích. Dorazila sem totiž ARAKAIN DYMYTRY TOUR 2016. Speciálním hostem obou kapel byly Absolut Deafers, hard rock-metalová skupina z Ostravy. Stará dobrá prachatická Veteš, jak se velkému sálu hotelu z historických důvodů říká, zažila noc snů, jako snad ještě nikdy.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Těšení hudebních fandů bylo velké a nebylo zklamáno. "Dvě třetiny lístků se prodaly v předprodeji, zájem byl tedy obrovský. Mám radost, že se tohle skvělé turné tak nádherně zastavilo také u nás," řekl nám manažer hotelu Park Ivo Blažek. A my můžeme jen dodat, že na dobrou současnou muziku má tento muž jak se říká čuch. Svědčí o tom nedávné koncerty kapel Alkehol, Doga či "domácí od sousedů" Harlej, které Veteš hostila.

   Arakain a Dymytry se vydaly na turné začátkem letošního března v Polné u Jihlavy, před sebou měly čtyřiadvacet štací - třeba České Budějovice, Tábor, Brno, Plzeň či Praha, než v polovině května dorazí do cíle v Miroslavi na Znojemsku. Je to už druhé společné turné obou kapel, první se uskutečnilo během jara a podzimu v roce 2014, obnášelo čtyři desítky koncertů a setkalo se s obrovským úspěchem. 

   Nu a my se můžeme jen radovat z toho, že se kapely rozhodly své turné zopakovat. Vřelého přijetí se jim dostalo i v Prachaticích, fanoušci měli neustále ruce nad hlavami a zpívali si s muzikanty. Dojemný okamžik zažili všichni, když si Dymytry v kožených oblecích a obličejových maskách vypůjčených z Národního divadla v Praze na pódium vytáhli v rámci "výchovy rockového potěru" chlapce a dívku pro společnou píseň. A společnou písní obou kapel také koncert vrcholil.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...