Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Nemocnice představila svou školku a také nové byty

 PRACHATICE - 20. dubna 2016 - 8:33 - Nemocnice Prachatice v úterý 19. dubna slavnostně otevřela novou mateřskou školu, která bude sloužit nejen zaměstnancům tohoto zdravotnického zařízení, ale i veřejnosti. Zároveň zprovoznila pět nových bytů pro své zaměstnance. Obě zařízení se nacházejí v budově bývalého ředitelství nemocnice, která získala po rekonstrukci zcela nový sociální rozměr pro celé Prachatice.

 Text: Marcela Květoňová, Nemocnice Prachatice

 Foto: Tomáš Přibyl - PRACHATICKOnews.cz

www.dre-kon.cz   

   Finanční náklady na realizaci obou zařízení se vyšplhaly na zhruba 10,7 miliónu korun, z nichž částkou 1,1 milionu na mateřskou školu přispěl Jihočeský kraj. "Stavební práce začaly koncem loňského srpna, budova byla kolaudována letos 17. března. V řádně vyhlášené veřejné zakázce jsme pro rekonstrukci budovy na přestavbu mateřské školky a firemních bytů vybrali firmu SABBIA - Prachatice a v poptávkovém řízení na vybavení školní zahrady herními prvky firmu LUNA Progress - Zdenice. Realizace stavby přitom byla naplánována do dvou etap. Část byla hrazena z plánu investic pro rok 2015 a zbytek – horní patro s ubytovací kapacitou a zateplení objektu z prostředků 2016," uvedl předseda představenstva Nemocnice Prachatice Michal Čarvaš.   V rámci rekonstrukce firma Sabbia nejprve vybourala vnitřky budovy, takže zůstaly stát jen obvodové stěny, pilíře a stropy. Poté se začalo s vyzdíváním příček budoucí školky v přízemí budovy. Souběžně se pracovalo na kabelových, vodovodních a topných přípojkách. Ke konci roku stavaři budovu omítli, položili podlahové topení a odlili podlahy moderní anhydridovou technologií. Vybudovali vnitřní kabelové elektroinstalace a vodovodní rozvody, smontovali umyvadla. Položili lino a koberce. Souběžně došlo k úpravám školní zahrady a montování herních prvků.   "Smíšená jednotřídka se otevře osmadvaceti dětem, a to jak dětem zaměstnanců nemocnice, tak těm ostatním, hlásícím se do mateřské školy v Prachaticích. Jedná se o další předškolní zařízení, které bylo otevřeno v rámci sítě krajských nemocnic v našem regionu. Již nyní mohou děti navštěvovat mateřskou školu při nemocnici v Českých Budějovicích," uvedla náměstkyně jihočeského hejtmana Ivana Stráská.   Školka začne od nového školního roku fungovat následovně: nemocnice poskytne rekonstruované prostory, Mateřská škola Prachatice zajistí personál, provoz, stravu a odborné standardy předškolního zařízení. Zápis dětí se bude konat v květnu. V následujících měsících bude mateřská škola vybavena hračkami a učebními pomůckami pro předškoláky.

   "V patře rekonstruované budovy vzniklo pět menších bytů pro zaměstnance nemocnice. Tím chceme zajistit kompletní zázemí pro ten zdravotnický personál, který není z našeho regionu," doplnil Michal Čarvaš.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...