Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Pohostinná Francie uvítala výstavu SALVE Prachatice

 PRACHATICE - 13. dubna 2016 - 14:12 - Speciální výběr prací z deseti ročníků mezinárodního workshopu SALVE Prachatice spolu s tuctem emotivních fotografií města pod Libínem zavítal po prezentaci v Praze, Bratislavě a italské Imprunetě ve druhé polovině března do Francie. Konkrétně do města Pont-du-Château nedaleko Lyonu. Prachatice tu byly vřele přijaty a výstava bude otevřena do 24. dubna.  

 Text: Zdeněk Přibyl, fotografie poskytla prachatická radnice

www.dre-kon.cz   

   Slavnostní vernisáže se 22. března zúčastnil starosta Prachatic Martin Malý s doprovodem a představitelé veřejného a kulturního života hostitelského města Pont-du-Château spolu s řadou vystavujících umělců.

   "Opět jsem si po bezprostřední a lidstvím čišící vernisáži, podmalované reprodukovanou hudbou ze sborníku V Prachaticích za branou, které se zúčastnily významné osobnosti,a také mnozí umělci, uvědomil, jak lze vytvořit otevřené a snadno přístupné fórum pro zahraniční veřejnost z hlediska propagace našeho města," uvedl prachatický radní pro kulturu Václav Kuneš.

   "Výstava na nádherném historickém francouzském zámku Pont-du-Château představuje na 80 vybraných obrazů z workshopů Salve od čtyř desítek českých, německých, rakouských, slovenských či italských umělců," řekla pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu radnice v Prachaticích Jiřina Dolejšková.

   "Všichni umělci, kteří každoročně v Prachaticích tvoří, a někteří individuálně už od roku 1985, vyprávějí po svém příběh o městě a regionu, který ho obklopuje. Každý svým osobitým stylem, formou, které se však v celku navzájem doplňují," dodal Václav Kuneš.

   Vřele přivítala výstavu i radnice v Pont-du-Château. "Tato akce je navíc skvělou příležitostí k další spolupráci a eventuálnímu partnerství mezi našimi městy," neskrýval zájem o společné programy starosta Pont-du-Château René Vinzio v dopise prachatickému starostovi Martinovi Malém ještě před zahájením výstavy.

   Prachatická delegace v čele se starostou města Martinem Malým se dále zúčastnila slavnostního otevření multikulturního a sportovního centra v Pont-du-Château.

   Při zpáteční cestě se zastavila v Domě Jana Husa v Kostnici, kde nově otevřená expozice k 600. výročí M. J. Husa zahrnuje i videokiosek s památkami našeho města. Poté se starosta Prachatic poklonil památce českého velikána a církevního reformátora na místě jeho posledních okamžiků.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...