Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Tradiční jarní salon AJV představil nové členy asociace

 PRACHATICE - 9. dubna 2016 - 9:43 - Dobrým zvykem se stalo, že prachatická Galerie Dolní brána hostí v některém z časných výstavních termínů roku Jarní salon Asociace Jihočeských výtvarníků. Stejně tak tradičně se na něm představují vedle zkušených také noví členové asociace. Letos se tak stalo v úterý 5. dubna. Výstavu lemující chodbu a vyplňující obě patra galerie si můžete prohlédnout do 29. dubna.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl 

www.dre-kon.cz   

   Předseda Asociace jihočeských výtvarníků Vít Pavlík, který Salon zahájil, ocenil velmi dobrou spolupráci AJV s prachatickou radnicí. Ta podle jeho slov přináší viditelné výsledky a působí radost milovníkům umění.

   "K naší spolupráci patří mnoho projektů. Jedním ze stěžejních je mezinárodní sympozium SALVE Prachatice, které dosáhlo už deseti ročníků. Zásluhou paní Jiřiny Dolejškové pověřené vedením odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice jsme společně absolvovali celou řadu významných výstav prací ze sympozia doma i v zahraničí. Namátkou mohu připomenout například výstavy v Praze, ve Vídni, italské Imprunetě a v současné době probíhá výstava ve Francii," uvedl Vít Pavlík.

     Na letošním jarním salonu AJV v Prachaticích se sešlo více než padesát prací od 22 autorů. Představují se tu také tři noví členové asociace. Vedle jihočeských tvůrců, kterých je naprostá většina, asociace sdružuje i několik zahraničních umělců se vztahem k jižním Čechám.

   Pověřená vedoucí odboru kultury Jiřina Dolejšková přivítala člena městské rady inženýra Vladimíra Langa a poděkovala pracovníkům Kulturních a informačních služeb města Prachatic za to, že výstavu krásně připravili.

    "Jsem pyšná na spolupráci s Asociací jihočeských výtvarníků i jejím předsedou Vítkem Pavlíkem, a také na to, že vedení našeho města nám umožňuje, abychom ve výstavách SALVE pokračovali. Nyní je tomu tak na nádherném historickém francouzském zámku Pont du Chateau, kde vystavujeme na 80 obrazů z workshopů od více než dvou desítek umělců. Reprezentujeme město Prachatice, Asociaci jihočeských výtvarníků, německé, rakouské, slovenské, italské a další umělce. Máme i řadu dalších nabídek do atraktivních míst, kde bychom rádi toto mezinárodní umění spolu s naším městem představili," řekla Jiřina Dolejšková.

   Vernisáž Jarního salonu Asociace Jihočeských výtvarníků v Galerii Dolní brána v Prachaticích skvostně zarámovalo několikanásobné hudební vystoupení dnes již bez nadsázky proslavené skupiny SaxWork Quartet. Zvláště závěrečný přednes série Slovanských tanců skladatele Antonína Dvořáka, v originální úpravě Kateřiny Pavlíkové pro saxofony, připravil účastníkům vernisáže doslova pohlazení po duši.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...