Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Mladí výtvarníci ZUŠ Prachatice v galerii Zimní zahrada

 PRACHATICE - 7. dubna 2016 - 9:05 - Komorní galerie Zimní zahrada hostí od pondělka 4. dubna novou výstavu. Jmenuje se Kouzelná Šumava a představuje práce žáků výtvarného oddělení prachatické Základní umělecké školy, které vede zkušená výtvarnice a učitelka výtvarného oboru Marie Troubilová. Prohlédnout si je můžete od pondělí do pátku v pracovní době Městského úřadu až do 29. dubna.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Vernisáž výstavy doprovodily svým příjemným vystoupením děti ze smyčcového oddělení Základní umělecké školy, které připravuje učitel Petr Vyroubal.

   Vydejte se s námi za duší stromů, za vůní dřeva, tajuplnými zvuky a životem lesa zdánlivě neviditelným. Pohlaďte kůru staré bytosti, stromu,  a v alegoriích vnímejte dávnou duši lesa, hájů a jejich tajemné příběhy - toto pozvání pro všechny citlivé duše se stalo mottem výstavy. Ta je podle slov Marie Troubilové složena z jednotlivých výtvarných řad, které vznikaly postupně, speciálně pro výstavu, a nyní tvoří celek. A dodejme, že bohatý a úchvatný.

   Pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu radnice v Prachaticích Jiřina Dolejšková přivítala mladé umělce z prachatické Základní umělecké školy v Zimní zahradě jako staré známé. Pravidelní návštěvníci výstav v této komorní galerii se tu s nimi potkávají častokrát. V nedávné minulosti to bylo například na výstavě Staré Řecko ve výtvarném umění žáků ZUŠ Prachatice. Vždycky jde o setkání, které vnímavé návštěvníky dokáže výrazně obohatit.

   Jiřina Dolejšková vyjádřila rovněž radost z dobré spolupráce radnice se ZUŠ Prachatice, která bude jistě pokračovat, a vysoce ocenila talent, píli a dovednosti žáků, které rozvíjejí pod vedením své učitelky. Připomněla také, že na další výstavu prací mladých tvůrců ZUŠ se můžeme těšit příští rok na jaře. "Budou to s největší pravděpodobností výhradně studijní věci, práce podle modelů a podobně," uvedla Magda Troubilová.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...