Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: ŠTÍT putuje z Prachatic do Sušice, ŠTÍTEK zůstal doma

 PRACHATICE - 12. března 2016 - 13:03 -  Závěrečným představením, kterému přecházelo vyhlášení vítězů, skončil v pátek 11. března v prachatickém Městském divadle festival amatérského divadla ŠTÍT a ŠTÍTEK 2016. Palmu vítězství si v soutěži o Štít podle hlasování diváků odnesl ochotnický divadelní spolek SCHODY Sušice za představení F. R. Čecha Dívčí válka. Nejlepší pohádkou Štítku se stali Lichožrouti v podání Podivného divadla při DDM Prachatice.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Ceny na slavnostně nasvíceném jevišti předávala pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu prachatické radnice Jiřina Dolejšková. Asistovali jí oba konferanciéři z řad Šumavského ochotnické souboru, a také letošní hosteska festivalu - Jiří "Chemik" Pešek. 

   Zazněla i krátká bilance letošního festivalu amatérských divadel. Ten začal v neděli 6. března Štítkem. Na jednodenním kolotoči pohádek se děti mohly svézt při třech představeních, novinkou pro ně byla tvořivá dílna připravená ve spolupráci s domem dětí. Štít nabídl během jednoho týdne soutěžní představení čtyři, závěrečné páté udělalo za festivalem tečku.

   K letošním novinkám Štítu patřilo kromě zkrácení Štítku na jeden den a Štítu ze tři na jeden týden například premiérově použité nové "hlasovací zařízení", fungující tak, že po představení hlasující diváci vhazovali vstupenky do schránky "ano" nebo "ne". Stali se tak podle pořadatelů živou součástí festivalu a rozhodovali i jeho vítězích.Tento systém se ovšem už po řadu let osvědčil při Štítku.

   Logicky pak chyběla oficiální porota, stejně jako sponzoři a řada dalších dříve vyhlašovaných cen. Udělovala se totiž vlastně jen dvě Ceny diváka. Naopak součástí festivalu byla doprovodná výstava fotografií Evy Matysové z loňského festivalu amatérských divadel. Pořadatelem byly Kulturní a informační služby za podpory Města Prachatic.

   Druhá část našich snímků je z posledního představení Ochotnicko-čtenářské besedy Orlice, Potštejn, autora O. Sedláčka, nazvaného Chlapi jsou divný aneb Jak to vidí ženy. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...