Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Do života Vodňanky dobře nahlédnete v Zimní zahradě

 PRACHATICE - 6. března 2016 - 13:43 - Novou výstavu hostí od středy 2. března komorní galerie Zimní zahrada v prachatické Nové radnici. Jmenuje se Ze života Vodňanky a představuje se na ní netradičními mladými aktivitami devadesátiletá ZŠ Vodňanská. Výstavu si můžete prohlédnout do 30. března v pracovní době Městského úřadu.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   Slavnostní vernisáž zahájila pověřená vedoucí odboru kultury, školství a cestovního ruchu Jiřina Dolejšková. Starosta Prachatic Martin Malý se s uznáním vyslovil o bohaté výstavě dokumentující činnost dětí pod vedením svých učitelek a učitelů. Jak dodal, výstava si jistě získá velkou pozornost lidí přicházejících na městský úřad za všedními záležitostmi a svou poutavostí je určitě osloví. Ředitelka ZŠ Vodňanská Petra Sandanyová pak seznámila přítomné s obsahem výstavy, koncipované tak, aby ukázala netradiční aktivity školy.

   Co to pro školu znamená, představit se veřejnosti v Zimní zahradě radnice? "Dostat se sem je dost obtížné, měli jsme termín dlouho dopředu až letos na podzim, ale paní Dolejšková nám nabídla jaro, jsme tu rádi. Prezentujeme se našimi aktivitami, o kterých veřejnost běžně neví - rádi ukážeme, jak pracujeme, jakým aktivitám se u nás děti věnují, nu a rodiče pak rádi dají své děti k nám do školy, nebo třeba na nějaký kroužek," říká ředitelka ZŠ Vodňanská Petra Sandanyová.

   A čeho by si tu lidé měli všimnout především? "Z toho, co jsme na výstavu připravili, by mělo být pro lidi zajímavé, kolik toho děláme nad rámec toho povinného, co vyplývá ze zákona. Musím říci, že mám štěstí na úžasné kolegy, kteří se bez ohledu na čas nebo peníze dětem plně věnují. Proto nás vždycky potěší každé ocenění od rodičů i veřejnosti," doplnila Petra Sandanyová.

   Na panelu Můj život ve škole jsme si anglicky přečetli formou vyznání dětí jak jde rok měsíc po měsíci. "Mám rád leden, nemám rád září (to začíná škola)", je tu například uvedeno s humorem. A ředitelka školy také s úsměvem navazuje: "Jazykové přípravě dětí se věnujeme opravdu hodně. Od první třídy máme kroužek anglického jazyka formou hry, od 3. ročníku je u nás angličtina povinná. K ní se pak od 5. třídy přidá druhý jazyk - němčina. Uvažujeme do budoucna možná také o ruštině."  

   Loňské 90. výročí založení ZŠ Vodňanská se na výstavě sice přímo nepromítá třeba samostatným panelem, ale návštěvníci tu najdou řadu fotografií z oslavy kulatého výročí této nejstarší základní školy v Prachaticích. A ještě jednu zajímavost, která se k tomuto jubileu vztahuje - pro zájemce jsou zde k mání žetony s razítkem 90. výročí školy. Každopádně je výstava ukázkou, čím dnes škola žije. "Ukazuje, kam jsme došli. A samozřejmě, jdeme dál," dodává ředitelka školy Petra Sandanyová. 

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...