Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Na Národce se tři dny stavělo úžasné městečko z lega

 PRACHATICE - 6. března 2016 - 13:30 - O posledních únorových dnech se Základní škola Národní stala hostitelkou ojedinělé události. Byl jí Legoprojekt, který zorganizovala Římskokatolická farnost Prachatice ve spolupráci s Církví bratrskou v Husinci. A samozřejmě Základní školou Národní.

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Úkolem přihlášených dětí ve věku od šesti do 12 let bylo postavit z lega městečko na ploše 8x3,5 metru. Děti mohly na základně ve tvaru velkého kříže stavět stavby podle vlastní fantazie nebo návodů a připravených stavebnic. K dispozici měli malí stavitelé dvě stě deset stavebnic lega a další volné kostičky, celkem mohli využít půl milionu kostek," uvedl web základní školy Národní.

   A o co v tomto projektu jde? Legoprojekt je dobrovolnickým projektem Církve bratrské a putuje od roku 2010 po České republice. Děti na Národce stavěly své město po dobu tří odpolední a v neděli 28. února dopoledne se hodnotilo celé dílo, vyhlašovala desítka vítězů vzešlých z hlasování a dárek dostal nakonec každý, kdo stavěl. A ještě byl časový prostor duchovní slovo, píseň i pro to, aby si děti pohrály se svými výtvory.

   Celkem malí stavebníci vytvořili 242 staveb, mezi nimiž byly silnice, železnice, letiště i přístav, auta, letadla, vlaky a lodě, nádraží, různé domy, věže, policejní a záchranářské stanice. Vyrostlo tu i několik kostelů a zkrátka nepřišli ani sportovci - ve městě nechyběla hřiště na basketbal, fotbal i hokej. 

   "Jsme rádi, že i žáci I. stupně měli možnost se projektu zúčastnit – v pátek dopoledne shlédli film vytvořený z lega a v malé tělocvičně si z lega mohli něco postavit. Je obdivuhodné, co všechno zvládli postavit za tak krátký čas, hra s legem zaujala opravdu všechny a snad i některým připomněla, že zábavou pro volný čas není jen hra na počítači," uvedla ředitelka školy Hana Bolková a dodala, že každá třída školy si postavila jednu společnou stavbu. Samozřejmě, že nemohlo po práci chybět ani občerstvení. 

   Byli jsme malé stavebníky navštívit s redakčním fotoaparátem dvakrát a samozřejmě jsme nechyběli při nedělním finále. Tak se tam pojďte s námi na chvíli podívat. Snad vám fotografie předají alespoň něco z té úžasné atmosféry, která v malé tělocvičně vládla...

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...