Zprávy  Krimi  Od čtenářů  Kultura  Foto  Inzerce  Názory  FACEBOOK  Redakce  Reklama  Odkazy
  

 

 FOTO: Nízkoprah Portusu Independent People působí v novém

 PRACHATICE - 18. února 2016 - 9:32 - Poprvé v letošním roce otevřel prvního února pro klienty své dveře nový nízkoprah prachatického Portusu pojmenový Klub I.P. - Independent People. Vznikl sloučením dvou nízkoprahových zařízení pro děti a mládež Céčko a COOLna. 

 Text a foto: Zdeněk Přibyl

www.dre-kon.cz   

   "Klub I.P. plynule navazuje na kluby Céčko a COOLna a nadále bude
poskytovat totožné ambulantní služby dětem, dospívajícím a mladým
dospělým, pět dní v týdnu. Oba dřívější nízkoprahy i nynější nový Klub
I.P. v Prachaticích provozuje již od roku 2009 nezisková organizace
Portus Prachatice, o.p.s.," uvedla projektová a PR manažerka Portusu Prachatice Alena Doležalová.    Navštívili jsme nový klub na pozvání projektové manažerky minulý týden hned dvakrát. Nejprve jsme tu v pondělí 8. února zastihli žáka, který si s realizátorkou Klubu IP a kontaktní pracovnicí Erikou Švehlovou a sociální pracovnicí Zuzkou Jounovou konzultoval aktuální otázky ve škole právě probírané fyziky. Atmosféra byla pohodová, všichni pracovali s úsměvem. K dalším pracovníkům klubu patří ještě Dita, Jaruška a Martin.

   Pondělní odpoledne od 13:00 do 18:00 jsou v klubu vyhrazena konzultačním dnům pro děti a mladé lidi od šesti do 26 let. Úterky a středy jsou pro větší, od 13 do 20 let, čtvrtky a pátky pro mladší od 6 do 12 let.

   Na druhou návštěvu jsme se na doporučení klubových pracovnic vypravili v pátek 12. února odpoledne. A jak se můžete přesvědčit na fotografiích, bylo tu opravdu živo. V pohodlí velké sedací soupravy a u stolečku s líčidly probíhalo právě líčení a zkoušení paruk. Obsazen byl i ping pongový stůl a možná největší ruch vládl u stolního fotbálku. Kdo chtěl, tvořil pastelkami na papíře.

   Byli jsme také u toho, když se všichni sesedli u velkého kulatého stolu. Nejdříve si jako vždy popovídali o zdravé výživě s konkrétními příklady, co do ní patří a co raději ne. A protože byl právě předvečer svátku svatého Valentýna, bylo jasné i téma na velké povídání - o patronovi zamilovaných. 

   Nahlédli jsme i na webové stránky nového klubu. Dozvěděli jsme se tam, že posláním nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Klub I.P. je poskytovat podporu, pomoc, informace, bezpečný prostor a možnost smysluplného trávení volného času dětem a mladým lidem od 6 do 26 let, kteří jsou vystaveni sociálním nástrahám a náročnému životnímu období.
Motto klubu zní: Skrze pomoc nepotřebovat Pomoc = INDEPENDENT PEOPLE. Chcete-li se o klubu dozvědět více, klikněte sem.

 
 

Copyright: Zdeněk Přibyl - FOTOGRAFIK, 2005 až 2016, Všechna práva vyhrazena

Na hlavní stranu

Pro objednání komerčních sdělení a reklamy volejte

+420 607 640 368

Reklama - podmínky

***

TOPlist

Více...